Новини Школи футбольного арбітра

Новини Школи футбольного арбітра

Положення «поза грою» або офсайд – як не дивно, є одним з найскладніших і каверзних правил у футболі всіх часів, незважаючи на те, що текст Правил простий і розміщується буквально на одній сторінці. Однак говорити про нього можна не одну годину. Тому директор Школи футбольного арбітра при ХОФФ Анатолій Жосан присвятив цьому правилу найбільше часу, аби більш детальніше роз’яснити слухачам всі хитрощі та каверзи.

– Спортсмен, що знаходиться на половині поля суперника, має право приймати м’яч від партнера за умови, що в момент передачі між ним і лінією воріт знаходиться не менше двох гравців суперника, включаючи воротаря, або якщо в момент передачі м’яч перебуває ближче до лінії воріт, ніж гравець, що його приймає. Якщо жодна з цих умов не витримана, вважається, що цей гравець перебуває в положенні «поза грою». Таке офіційне визначення дає нам 11 футбольне правило. Здається, все просто, але на практиці значно складніше. Тому арбітрам потрібно бути дуже уважними та пильними, – відзначив Анатолій Жосан.

Для того, щоб слухачі краще зрозуміли найскладніше правило, директор Школи футбольного арбітра при ХОФФ підготував відповідні відеоматеріали, які були практичним підтвердженням усього теоретичного матеріали. Окрім того, практично все закріплювалося відразу на навчальній дошці, що дало змогу слухачам значно удосконалити свою суддівську майстерність.

IMG_7567

Нагадаємо, Школа футбольного арбітра при Херсонській обласній федерації футболу вдруге розпочала свою роботу 11 лютого 2015 року. До групи входить 12 слухачів, з яких 5 проходять онлайн-курс. Щовівторка протягом чотирьох місяців вони безкоштовно опановуватимуть базову програму теоретичної та практичної підготовки Національної школи футбольного арбітра України. А по завершенні отримають сертифікат про успішне завершення навчання та матимуть змогу обслуговувати регіональні змагання.

Відзначимо, термін навчання у Школі складає два роки та проходить в 4 модулі. Другий модуль першого року навчання, що має на меті ознайомити слухачів, які успішно пройшли тестування за підсумками першого (вводного) модулю, з основами методик арбітражу, різними етапами тренувального процесу та залучення їх до арбітражу змагань з футболу серед аматорських команд, розпочнеться восени. На другий рік навчання пройдуть лише найкращі арбітри, яких оберуть досвідчені майстри з ФФУ.

IMG_7565

Залишити відповідь