ЗБОРИ УКРАЇНСЬКИХ АРБІТРІВ У ТУРЕЧЧИНІ: П’ЯТИЙ ТА ШОСТИЙ ДНІ

ЗБОРИ УКРАЇНСЬКИХ АРБІТРІВ У ТУРЕЧЧИНІ: П’ЯТИЙ ТА ШОСТИЙ ДНІ

У Туреччині триває зимовий збір провідних українських арбітрів

Нагадаємо, що навчально-тренувальному зборі приймають участь кращі арбітри Херсонщини: арбітр Прем’єр-ліги Пасхал Ігор, та асистенти арбітра Прем’єр-ліги Чертоляс Максим, Станіслав Марулін, Курбанов Заур, асистент арбітра Прем’єр-ліги та арбітра ФІФА Володін Володимир

П’ятий день турецьких зборів для українських арбітрів, як і попередні, почався з заняття на полі, під час якого учасники виконували швидкісну роботу й вправи на координацію. Тренування пройшло на одному диханні, азарт під час деяких відрізків роботи просто зашкалював. Про пристойний функціональний стан арбітрів свідчить і той факт, що учасники зборів під час процесу встигали й жартувати…

Перше теоретичне заняття знову значною мірою було присвячене розбору деталей, пов’язаних із системою VAR. Але спочатку у вступному слові голова комітету арбітрів Лучано Лучі відзначив обрання президента Федерації футболу України Андрія Павелка до Виконкому УЄФА як позитивний момент для розвитку українського футболу.

На занятті ж акцент був зроблений на взаємодії головного арбітра із системою VAR, на тому, що й як повинен робити рефері, якщо потрібно буде вдатися до даної процедури. Найбільше інформації щодо цього судді отримали від інструктора УЄФА Джованні Стеванато.

У другій частині теорії головні арбітри та асистенти знову розійшлися по різних залах. У помічників була досить цікава тема — «Сміливість асистента не піднімати прапорець під час спірного офсайду у ситуації, коли працює система VAR».

Головні арбітри розбирали моменти, пов’язані з контролем над конфліктними ситуаціями й протестами учасників матчу. Потім знову була практика, а чотири бригади арбітрів відпрацювали на товариських поєдинках. В одному з них брала участь чернігівська «Десна». А матч між румунською та угорською командами арбітру Дмитру Кутакову довелося завершити на 25-й хвилині з огляду на агресивну поведінку обох сторін…

9 лютого на навчально-тренувальному зборі в Туреччині вітчизняні арбітри здавали тести «йо-йо» та АРІЄТ.

З огляду на всю програму сьогоднішньої роботи, шостий день тренувальних зборів для українських рефері в Белеку був, мабуть, найважливішим. Уранці на полі вони здавали тести «йо-йо» (для головних арбітрів) й АРІЄТ (для асистентів). Результати цих тестів дають керівництву суддівського корпусу інформацію про функціональну готовність арбітрів перед поновленням офіційного сезону. І слід відзначити, що всі учасники склали цей залік. Заняття завершилося бурхливими оплесками та фотосесією.

Але розслаблятися було зарано, адже під час теоретичного заняття знову обговорювалися важливі теми. Як, наприклад, правильні рішення у штрафному майданчику, епізоди із симуляцією — для головних арбітрів. Щодо асистентів, то вони отримали важливі поради стосовно вибору позиції під час визначення положення «поза грою». Також розбиралися моменти із втручанням у гру помічника арбітра.

І, як завжди, не обійшлося без роботи українських арбітрів на контрольних поєдинках, яких сьогодні, як і двома днями раніше, було сім. А взагалі з початку зборів вітчизняні суддівські бригади відпрацювали вже на 27-ми матчах. 

За метеріалами ФФУ


Залишити відповідь