СК “Каховка”: новий чемпіон Херсонщини із всеукраїнськими цілями

СК “Каховка”: новий чемпіон Херсонщини із всеукраїнськими цілями

Нещодавно визначився чемпіон Херсонської області з футболу. Ним став СК “Каховка” – учасник чемпіонату України серед аматорів, який вдало розподілив сили на всіх фронтах, тому має підстави для гордості в 2018 році. Тріумфатор змагань у своїй області, клуб іде у п’ятірці найкращих у Групі 3, покращуючи свій минулосезонний показник. Це – ренесанс каховського футболу. Вперше із часів легендарного аматорського колективу КЗЕЗУ місто досягає таких успіхів на обласному та всеукраїнському рівні. Про рецепт успіху розповідає граючий головний тренер СК “Каховка” Дмитро Кузнєцов. 

– Хочеться розпочати нашу бесіду із привітання, адже знаю, що ваша команда виграла чемпіонат Херсонської області. Скажіть, як давався цей сезон на двох фронтах: на Всеукраїнському та на внутрішньому? 

– Складно, коли приймаєш участь не в одному турнірі. Важко як фізично, так і психологічно. Ми грали не лише в двох чемпіонатах, а ще й в Кубку. Але найголовніше, що є титули – це не може не радувати.

Весь цей шлях пройшла чітко позначена “основа” чи все-таки у вас була велика різниця між складами, які грали на область та на Україну? 

– На жаль, жоден матч ми не зіграли оптимальним складом. У цьому сезоні нас постійно переслідували травми, картки, вилучення, якісь інші фактори… 

– Місто Каховка 15 років не знало чемпіонства: з часів команди КЗЕЗУ чемпіонат області ніхто не вигравав. Що привело до цьогорічного тріумфу? Які головні складові успіху в обласному чемпіонаті? 

– Прагнення хлопців. Кістяк нашої команди складають місцеві хлопці, які разом із приїжджими утворюють гарний «тандем». Весь колектив дуже прагнув виграти чемпіонат, тому все прийшло до логічного завершення. Хлопці заслужили це чемпіонство!

– Скільки приблизно часу забрало формування нинішнього боєздатного складу?

– СК «Каховка» відтворився півтора роки тому після невеликої перерви. За півтора роки ми зробили команду, вигравши з нею Суперкубок, Кубок та чемпіонат області.

– У футболі таке досягнення називається «требл». Як його відзначили? Чи був час у команди зібратися разом із керівництвом клубу, посидіти, чи зараз не до цього?

– У нас зараз дуже важкий графік, так що це питання ще обговорюється. На святкування час завжди буде, але зараз трошки інші завдання. У нас чемпіонат України та закриття сезону в області. Графік насичений, але після всього цього обов’язково подумаємо про святкування.

– По ходу сезону у вас були дозаявки. Наприклад, ті ж Алантьєв та Даниленко із молодіжної команди «Ворскли», нігерієць Амобі. Де шукали цих хлопців, як проводили селекцію і чи з охотою на сьогоднішній день йдуть у СК «Каховка»?

– Футбольний світ – це як «циганське радіо». Алантьєв та Даниленко в якийсь момент не піднялися з дублерів на дорослий професіональний рівень, але в наш колектив вони влилися непогано – молодці. СК «Каховка» завжди шукає хлопців, які бажають прогресувати та рости як футболісти. Амобі – це теж дуже великий професіонал, про нього можу сказати лише гарні слова. Працювати з ним приємно, і чому б не мати іноземця в аматорській лізі?

– Говорячи про нинішню команду, кого відзначите як тих, які досягли за цей рік великого прогресу? У кого бачите серйозні перспективи у футболі?

– Якщо не брати двох-трьох гравців, то середній вік нашого колективу – від 22 до 25 років. Тобто, за всіма мірками, колектив у нас не дуже віковий. Всі хлопці заслуговують на те, щоб рости й далі – всі вони цього прагнуть. Не буду нікого відмічати, тому що наш колектив – це єдине ціле, яке досягає результату.

– У яких випадках головний тренер Дмитро Кузнєцов випускає на поле футболіста Дмитра Кузнєцова?

– Знову ж таки скажу, що ми – єдине ціле, один колектив. Як окремого футболіста, цілковито себе не розцінюю. Можливо, це більше емоції, коли роблю таку заміну, але хочеться підтримувати хлопців і таким чином.

– Поступово зростає кількість ваших вболівальників. Наприклад, на матчі з «Дніпром» «перебили» тисячу. Можна сказати, що команда вже повернула людям віру в те, що футбол в Каховці всерйоз та надовго?

– Віримо в це! Знаєте, я дуже хочу поздоровити місто з тим, що в Каховку повернувся футбол. І кубок, і чемпіонат області – нехай це маленька, але перемога. Також хотів би поздоровити і вболівальників: у нас вони дуже достойні – люди живуть футболом. Поздоровляю всіх від щирого серця. Каховка заслуговує навіть команду майстрів.

– Чи стоїть таке завдання? Чи поки що до цього лише рухаєтесь?

– Щодо цього питання я відповідати не можу. Лише повторюсь, що і місто, і наші вболівальники гідні цього.

– Говорячи про вашу область, звертає увагу, що у неї зараз дійсно дуже багато команд. Три в Другій лізі, плюс «Таврія», яка базується в Херсонській області. В аматорах 4-5 команд. Немає конкуренції в боротьбі за кадри чи кадри розподіляються рівномірно?

– Наш клуб робить ставку на перспективних молодих футболістів. У своєму складі ми не хочемо бачити людей, які вже закінчують кар’єру. Але кваліфікованих футболістів дуже важко запрошувати в аматорські змагання. Тут не допомагає ніяка фінансова сторона – всі хочуть бачити себе в командах майстрів.

– Ваша команда цього сезону виграла два з трьох обласних дербі в чемпіонаті ААФУ. Для вас це найпринциповіші матчі чи рівно такі самі, як і всі інші, за які дають три очки?

– Якщо розібратись, то для нас кожна гра – це маленьке дербі. Найголовніше – від матчу до матчу доказувати самому себе, наскільки ти профпридатний. Ніяких інших дербі ми не розглядаємо. Весь наш сезон – це одне дербі.

– Чи подобається вам аматорський чемпіонат України цього сезону? Складається враження, що ті команди, які додалися, посилили турнір…

– Якщо чесно, не можу говорити за першу та другу групи, але третя – максимально серйозна. Тому й непередбачувані результати. Не можна наперед сказати, що там поїхав і програв, тут виграв – бій дають практично всі. Команди гарно укомплектовані, і рівень дійсно високий. Я сам грав, ще коли був клуб КЗЕЗУ – можу сказати, що зараз організація команд аматорського рівня помітно вища.

– Нинішнє п’яте місце задовольняє Каховку чи це далеко не межа ваших сподівань?

– Відповідь «Б». Не межа!

amateur.footboom.com

Залишити відповідь