ОЛЕКСАНДР ГОЛОВКО: «МОЛОДІЖНІЙ ЗБІРНІЙ УКРАЇНИ ТРЕБА ВИГРАТИ ВСІ ЧОТИРИ МАТЧІ, ЩО ЗАЛИШИЛИСЯ»

ОЛЕКСАНДР ГОЛОВКО: «МОЛОДІЖНІЙ ЗБІРНІЙ УКРАЇНИ ТРЕБА ВИГРАТИ ВСІ ЧОТИРИ МАТЧІ, ЩО ЗАЛИШИЛИСЯ»

У відборі на Євро-2019 (U-21) молодіжна збірна України в поєдинку з лідером групи, Англією, поступилася (1:2) й наразі посідає третє місце. Поділитися враженнями від гри і планами на майбутнє ми попросили головного тренера команди Олександра Головка.

— Олександре Борисовичу, після матчу минув певний час, і емоції, напевно, охололи. Що можете сказати про гру зараз?

— Результат поєдинку є закономірним. Англійці індивідуально сильніші за наших футболістів. Проте саме в цьому матчі збірна України продемонструвала свою кращу гру — і за тактикою, і за бажанням. Хіба що ми не реалізували свої моменти, а суперник — навпаки…

— Після поразки від Англії шанси молодіжної збірної України вийти на Євро-2019 помітно зменшилися?

— Ми будемо боротися до кінця — нам потрібно виграти всі чотири матчі, що залишилися. Шанси в нас ще є, тому будемо грати і дивитися, що вийде на фініші. З Англією ми відносини вже з’ясували, тепер потрібно рухатися далі. Що порадувало, у Британії «молодіжка» зіграла з англійцями краще, ніж в Україні, ми видали там максимум.

— Чи міг головний тренер першої збірної Андрій Шевченко відрядити до «молодіжки» ще кілька виконавців, зокрема, Матвієнка?

— Це не обговорюється. Питання з Шевченком було вирішено заздалегідь — наша команда могла розраховувати тільки на трьох футболістів, які й прибули до нашого табору. Інші гравці були потрібні першій збірній. Повторюся, ми й так провели в Англії кращу гру. Не знаю, як було б із Матвієнком та іншими хлопцями. Це інша історія.

— Наскільки пильно збираєтеся стежити за грою кандидатів до молодіжної збірної України?

— Цей процес цілком природний — ми розглядаємо підключення до роботи вже найближчим часом футболістів 1998-го та 1999 років народження. Подивитися на команду й на потенційних новачків у грі зможемо в травні на турнірі пам’яті Валерія Лобановського. У серпні, після закінчення ЧЄ-2018 (U-19), на якому виступить команда Олександра Петракова, звернемо особливу увагу на його підопічних.

Ми чудово розуміємо, що восени першій збірній грати в Лізі націй, і Андрій Шевченко задіє всіх кращих виконавців. Нам доведеться розраховувати на юних гравців.

— Ви, як і раніше, дотримуєтеся думки, що на першому місці для «молодіжки» повинен бути результат?

— Тренеру потрібно досягати результату. Окрім того, існує вертикаль збірних, вершина якої — національна команда. Готувати для неї зміну необхідно, прагнучи потрібного результату, і ніяк інакше.

— Весняна частина сезону в розпалі. Скільки матчів чемпіонату України збираєтеся відвідати?

— Стежити за підопічними в УПЛ — це моя звичайна робота. Звісно, у ці місяць-два будуть і поїздки, і перегляди, а потім — аналіз побаченого. Однак до вересня, коли ми гратимемо вдома з Латвією, ще далеко. Ближче до цього матчу й будемо щось вирішувати.

Після Меморіалу Лобановського плануємо наприкінці літа зібратися в Полтаві. Тоді будемо щільно спілкуватися з Петраковим, із команди якого залучимо до роботи приблизно чотирьох гравців.

— Наскільки засмутилися після поразки в Англії ваші підопічні?

— Молодіжна збірна України в кожному матчі грає на перемогу. У поєдинку з англійцями, що дуже важливо, ми були одним цілим. Хлопці розуміють, що наша команда виглядала дуже переконливо у грі із суперником, який минулого року став чемпіоном світу. Це додало нам віри в успіх.

— Крім участі в турнірі пам’яті Валерія Лобановського, чи плануєте ви проведення спарингів, наприклад, із клубами першої або другої ліги?

— Наша команда обійдеться без спарингів. Збірна з клубами грати не буде. Контрольні матчі з іншими молодіжними збірними, як відомо, можна проводити тільки в терміни ФІФА, і цими вікнами ми обмежені.

Нам доведеться врахувати і якось владнати ще такий момент, як проведення Меморіалу Лобановського, який, на жаль, не збігається з датами ФІФА, а отже, невідомо, хто до нас приїде. Та й у Києві в травні буде непросто грати, адже в цьому місяці в столиці України відбудеться фінал Ліги чемпіонів. Спробуємо вирішити це питання.

— Після того, як молодіжна збірна пройшла дистанцію в шість матчів і змогла взяти вісім очок із 18-ти, у вас немає розчарування в можливостях деяких футболістів цієї команди?

— Розчарування, напевно, було б, якби я тільки почав цих хлопців тренувати. А я працюю з ними з того часу, коли їм було по 15 років, тому вірю в них на сто відсотків. Шанс вийти на поле в «основі» є в усіх. Просто і для нас, і для хлопців важливо, щоб вони якомога частіше грали за свої клуби. Але з цим, як і раніше, проблеми. У нас мало часу на те, щоб кардинально вплинути на кадрову ситуацію — попереду важливий фінальний відрізок відбору на Євро-2019. Упевнений, наша команда зробить усе можливе, щоб завершити турнір успішно.

ffu.ua

Залишити відповідь