У Будинку футболу пройшов стратегічно важливий семінар-практикум

У Будинку футболу пройшов стратегічно важливий семінар-практикум

У вівторок, 30 травня, у Будинку футболу за ініціативи та організації Професіональної футбольної ліги пройшов семінар-практикум на тему: «Трудові відносини у професіональному футболі». У його роботі взяли участь юрисконсульти, юристи, працівники кадрових служб, інспектори з кадрів, бухгалтери клубів. Херсонську обласну федерацію футболу представляв виконавчий директор ХОФФ Олексій Кручер. Семінар із подібних питань проводився вперше, тому не випадково викликав велику зацікавленість у представників клубів.IMG_4119

Після вступного слова президента ПФЛ Сергія Макарова слухачі мали можливість подискутувати щодо процедури прийняття на роботу до клубу футболіста-професіонала/тренера та припинення з ними трудових відносин. Спікер семінару з цього питання Юлія Гречко. розповіла про типову структуру та штатний розклад клубу, дотримання вимог трудового законодавства та алгоритм дій під час прийому до клубу футболіста/тренера з обов’язковим переліком кадрових документів, надання їм щорічної відпустки. Також звернули особливу увагу на питання працевлаштування неповнолітніх. Було наведено приклади з урахуванням практики Палати з вирішення спорів ФФУ.

Для обміну практичним досвідом в юридичних питаннях, пов’язаних з трудовими відносинами у професіональному футболі на запрошення ПФЛ у семінарі брав участь міжнародний спортивний юрист, заступник Голови Палати з вирішення спорів ФФУ Антон Сотір.

У другій частині семінару було розкрито питання щодо обліку нематеріальних активів (футболістів) та зобов’язань перед професіональними та іншими футбольними клубами. Було подано матеріал щодо відображення доходів та витрат на придбання та реєстрацію футболістів у бухгалтерському обліку, компенсація за підготовку, механізм солідарності. Спікером даної теми, у якій було наведено конкретні приклади та рішення Спортивного арбітражного суду, виступив експерт з фінансових критеріїв Комітету ФФУ з атестації футбольних клубів Олексій Кошеваров.

Начальник юридично-організаційного відділу Ліги Юлія Гречко:

«Приємно, що клуби направили своїх фахівців, які уважно слухали і цікавилися інформацією. Питання трудового законодавства у сфері спорту є важливими і від того, наскільки правильно їх буде дотримано, залежить кар’єра і доля всіх причетних до футболу. Ми дякуємо всім, хто приїхав і взяв участь у семінарі».

Відзначаємо суттєву допомогу і активну участь у семінарі головного юриста Всеукраїнської асоціації футболістів-професіоналів, арбітра  Палати з вирішення спорів ФФУ Юрія Юрченка та менеджера з міжнародної та правової роботи Сергія Бєлєбєєва.

Під час семінару учасники жваво дискутували навколо піднятих тем, задавали питання.IMG_4122

За результатами семінару кожен учасник отримав пакет регламентних та статутних документів, методичні матеріали та зразки документів. Звісно, прикрим фактом стало те, що у роботі надто нагального юридично-правового семінару взяла участь лише половина команд клубів-учасників змагань ПФЛ. Однак, ті, хто приїхав, справді переживають за ці важливі аспекти  у діяльності клубу, і в режимі дискусії отримали всю необхідну інформацію, яка їх цікавила і у подальшому допоможе клубам керуватися правовими нормами у своїй роботі.IMG_4121

Нагадаємо, що подібні семінари ПФЛ проводить регулярно. Приємно відзначити, що поступово зацікавленість зростає, що означає про розуміння клубами важливості самоосвіти.

pfl.ua

Залишити відповідь