Турнір з міні-футболу пам’яті воїна-інтернаціоналіста Юрія Бугаєнка. ТОП-5 головних моментів

Турнір з міні-футболу пам’яті воїна-інтернаціоналіста Юрія Бугаєнка. ТОП-5 головних моментів

В Нижніх Сірогозах пройшов традиційний турнір з міні-футболу пам’яті воїна-інтернаціоналіста, першопокровчанина Юрія Бугаєнка

1.Мітинг пам’яті земляка, воїна-інтернаціоналіста

В пам’ять про бойового побратима, воїна-інтернаціоналіста, першопокровчанина Юрія Бугаєнка, воїни-афганці Сірогозщини щорічно організовують проведення спортивного турніру з міні-футболу.

Учасники турніру

У переддень Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав на мітинг-пам’яті, який пройшов 13 лютого у спортивному залі Нижньосірогозького опорного ліцею, завітали ветерани війни в Афганістані, представники органів влади, місцевого самоврядування, громадські та спортивні активісти.

Почесні гості турніру

До присутніх з привітальним словом звернулися заступник Нижньосірогозького селищного голови Сергій Дашковський, очільник Нижньосірогозької громадської спілки ветеранів Афганістану (воїнів- інтернаціоналістів) Юрій Кривцов, директор Нижньосірогозької спортивної школи Ігор Гладун.

Юрій КривцовЮрій Кривцов

— Ми були трохи старші від вас, коли нас кинули у горнило війни, — сказав звертаючись до учасників турніру Юрій Кривцов. — Кожен з нас навічно пам’ятає своїх побратимів, котрі не повернулися додому живими. Воїни-афганці свято бережуть дружбу, підтримують один одного. А сьогодні прийшли вшанувати пам’ять бойового побратима Юрія Бугаєнка і привітати кращих футболістів району. Тож, бажаю всім командам-учасницям справжньої чесної боротьби, спортивного гарту, доброго здоров’я, нехай на вашому життєвому шляху ніколи не буде воєнних лихоліть.

Сергій ДашковськийСергій Дашковський

— В таких турнірах результат відходить на другий план, а головне — пам’ять про людей, які до кінця виконали свій військовий обов’язок, — зазначив Сергій Дашковський.

Ігор ГладунІгор Гладун

Побажав воїнам-афганцям доброго здоров’я, родинного благополуччя, поваги у суспільстві, футболістам — перемог, а всім присутнім — мирного майбуття, — Ігор Гладун.

Присутні вшанували пам’ять Юрія Бугаєнка та всіх, хто загинув під час виконання військового обов’язку на території інших держав та ветеранів, які померли від ран і хвороб у мирний час.

2.Юрій Бугаєнко: життя, як спалах свічі

У 1983 році Юрія Бугаєнка призвали на строкову службу до лав Збройних сил. 18-річному першопокровчанину довелося виконувати інтернаціональний обов’язок у Афганістані.

Останній лист Юрій написав рідним 24 вересня 1984 року. Наступний лист батьки Юрія отримали від його бойового товариша, киянина Володимира Гунича. Він писав про обставини загибелі друга: “13 жовтня 1984 року о восьмій годині ранку, коли ми оточили один з кишлаків, де за даними розвідки засіли душмани, Юрій на бронетранспортері зайшов з тилу в саме лігво бандитів. Пострілом з гранатомета Юрія було вбито, а машину охопило полум’я. Ми встигли Юрія вихопити з вогню. Але він був уже мертвим…”.

Через кілька днів у супроводі військових тіло Юрія Бугаєнка привезли в Першопокровку і поховали на місцевому кладовищі.

В рідному селі Юрія за рішенням Першопокровської сільської ради його іменем названа одна з вулиць. На могилі воїна-інтернаціоналіста встановили гранітний пам’ятник, у школі — меморіальну дошку.

3.Ювілейний, 35-й турнір пам’яті воїна-інтернаціоналіста Юрія Бугаєнка

13 лютого в спортивному залі Нижньосірогозького опорного ліцею пройшов 35-й традиційний турнір з міні-футболу, присвячений пам’яті воїна-афганця Юрія Бугаєнка.

Його учасниками стали чотири команди:

— ”Старт” (збірна Першопокровки та Дем’янівки),

— ”Хлібороб” (Нижні Торгаї),

— ”Тарпан” (ветерани Нижніх Сірогоз),

— ”ДЮСШ” (Нижні Сірогози).

Долею сліпого жереба визначилися пари команд — учасники двох півфінальних ігор.

В першому півфіналі зустрілися минулорічний фаворит турніру нижньоторгаївський “Хлібороб” і команда Нижньосірогозької ДЮСШ. Гра між ними завершилася з рахунком 8:1.

Грають “Хлібороб” і “ДЮСШ”

В другому півфіналі відбулася гра між збірною Першопокровки та Дем’янівки “Старт” та “Тарпан” (ветерани Нижніх Сірогоз) — 4:2.

Грають Старт і Тарпан

В грі за третє місце зіграли “Старт” і “ДЮСШ”. Рахунок цього матчу 3:2.

Грають Старт і ДЮСШ

Тож у фіналі грали “Хлібороб” і “Тарпан”. Основний час гри не визначив переможця — 1:1. І лише в серії післяматчевих пенальті визначився фаворит і переможець цьогорічного турніру — “Тарпан” (Нижні Сірогози). З перевагою в одне очко — 2:1 — він переміг “Хлібороб”.

Грають “Хлібороб” і “Тарпан”

Турнір обслуговувала суддівська бригада у складі Миколи Москаленка та Вадима Іванюка.

Судді турніру

4. Підсумки турніра. Нагородження призерів та переможців

Нагороди переможцям і призерам турніру

За підсумками 35-го традиційного турніру з міні-футболу, присвяченому пам’яті воїна-афганця Юрія Бугаєнка визначено переможців та призерів:

І місце — ”Тарпан” (ветерани Нижніх Сірогоз),

ІІ місце — ”Хлібороб” (Нижні Торгаї),

ІІІ місце — ”Старт” (збірна Першопокровки та Дем’янівки),

ІV місце — ”ДЮСШ” (Нижні Сірогози).

“Тарпан” І місце“Тарпан” І місце

“Хлібороб” ІІ місце“Хлібороб” ІІ місце

“Старт” ІІІ місце“Старт” ІІІ місце

Грамота за активну участь вручено капітану команди “ДЮСШ”Грамота за активну участь вручено капітану команди “ДЮСШ”

Переможцям турніру вручено пам’ятний кубок, медалі та грамоти. Призерам — медалі та грамоти. Команді Нижньосірогозької ДЮСШ — Грамоту сектору освіти, молоді та спорту Нижньосірогозької селищної ради за активну участь.

Золото турніру у “Тарпана”Золото турніру у “Тарпана”

Срібло турніру у “Хлібороба”Срібло турніру у “Хлібороба”

Бронза турніру у “Старта”Бронза турніру у “Старта”

Команда “ДЮСШ”Команда “ДЮСШ”

5. Відзначення кращих гравців 35-го турніру

За результатами матчів визначено кращих гравців команд ювілейного турніру з міні-футболу пам’яті воїна-інтернаціоналіста Юрія Бугаєнка:

— в складі команди ”Тарпан” (ветерани Нижніх Сірогоз) — Сергій Ружицький;

— в складі команди Хлібороб” (Нижні Торгаї) — Євген Кураков;

— в складі команди ”Старт” (збірна Першопокровки та Дем’янівки) — Олексій Бородатов (молодший).

— в складі команди Нижньосірогозької ДЮСШ — Вадим Чурюканов.

Сергій РужицькийСергій Ружицький

Євген КураковЄвген Кураков

Олексій Бородатов-молодшийОлексій Бородатов-молодший

Вадим ЧурюкановВадим Чурюканов

По завершенню турніру голова Нижньосірогозької громадської спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Юрій Кривцов дав ексклюзивний коментар для Нижні Сірогози.City:

Юрій КривцовЮрій Кривцов

— Турнір, що вже 35-й раз пройшов у Нижніх Сірогозах у переддень Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, можна назвати символічним словом “Пам’ять”. Черговий турнір завершено. Але вже за рік футбольні пристрасті знову вируватимуть на спортивному майданчику, знову будуть переможці та переможені. Така спортивна філософія. А філософія життя Спілки ветеранів Афганістану і її членів дуже проста — робити добрі справи, виховувати підростаюче покоління, шанувати живих і пам’ятати загиблих побратимів.

nsirogozy.city

Залишити відповідь