СК «КАХОВКА»: МІСТО З ТРАДИЦІЯМИ, АФРИКАНСЬКА ДІАСПОРА ТА РЕКОРДСМЕН ГІННЕСА

СК «КАХОВКА»: МІСТО З ТРАДИЦІЯМИ, АФРИКАНСЬКА ДІАСПОРА ТА РЕКОРДСМЕН ГІННЕСА

Херсонщина на всеукраїнському рівні представлена п’ятьма клубами – новокаховська «Енергія» та горностаївський «Мир» грають у Другій лізі, «Дружба» (Новомиколаївка), МФК «Кристал» (Херсон) та СК «Каховка» – в Аматорському чемпіонаті України (плюс, ще сімферопольська «Таврія» базується у Бериславі).

Хоча досягнення каховчан поки більш скромні, ніж земляків – шосте місце серед дев’яти учасників Групи 2 Чемпіонату ААФУ, проте клуб розвивається і думає про майбутнє. Про гіннесівського рекордсмена, легіонерів та «легіонерів», а також феномен каховського футболу нам розповів головний тренер СК «Каховка» Дмитро Кузнєцов, який виступав на професіональному рівні, а нині також може допомогти своїм підопічним на полі.

СК «Каховка»: місто з традиціями, африканська діаспора та рекордсмен Гіннеса

Дмитро Кузнєцов

– Ми чули, що на Херсонщині чимало гравців беруть участь у зимових першостях. Ваші також?

– Сам СК «Каховка» – ні, але наші гравці (у тому числі, й іногородні), безсумнівно, мають свою ігрову практику під час зимової паузи. Розглядаємо можливість перед відновленням Чемпіонату ААФУ взяти участь у Кубку Федерації футболу АР Крим, де зможемо перевірити свої сили.

– Це буде той самий колектив, що захищав честь СК «Каховка» 2017-го?

– В основних рисах – так. Будемо точково коректувати склад, «освіжимо» три-чотири позиції. Олександр Феденков та Роман Жалдак вирішили змінити команду й надалі грати у своїх рідних містах на аматорському рівні. Це було їхнє рішення. Інші хлопці, в тому числі Леонід Щербина, Віталій Горбачов, Сергій Гайдаєнко, Марк Мостіпан (наші гравці, які мають професіональний стаж), мають намір виступати за СК «Каховка» й надалі.

СК «Каховка»: місто з традиціями, африканська діаспора та рекордсмен Гіннеса

– Який стратегічний план СК «Каховка»?

– Боремося на двох фронтах – і в змаганнях Херсонщини, і на всеукраїнському рівні. Але наш президент – людина амбіційна, він має плани розвитку каховського дорослого та дитячого футболу. Не забігаючи наперед (це в наші часи недоцільно), відзначимо, що клуб розвивається. Зусиллями Юрія Миколайовича Пасічниченка, Ігоря Вікторовича Хоминця, які роблять дуже великий вклад в розвиток клубу, ми можемо працювати й прогресувати.

– Молодь залучаєте?

– На жаль, у нас у каховському футболі була «прірва» – провалені кілька років, поки не було команди. Але надолужуємо втрачене, збираємо хлопців, які трішки здобули всеукраїнського досвіду – тих же Гайдаєнка, Горбачова. Очікуємо нового покоління. Якщо врахувати, що ми лише починаємо відродження, добре, що у нас вже є певна опора – «кістяк» колективу.

– Прізвище вашого адміністратора – Василя Росошика – досить відоме в українському футболі…

– Саме так! Це наша гордість – земляк, який потрапив у Книгу рекордів Гіннеса завдяки жонглюванню на час і відстань. Окрім цього, це ще й шанований у Каховці й на Херсонщині дитячий тренер, чимало його вихованців грають на найрізноманітніших рівнях. На таких людях, як Василь Лаврентійович, тримається поки що каховський футбол.

СК «Каховка»: місто з традиціями, африканська діаспора та рекордсмен Гіннеса

Василь Росошик

– Він може, як у найкращі часи, пройтися навколо стадіону, жонглюючи м’ячем?

– Без проблем! Він може стільки набивати, що у гравців часу не вистачить на це дивитися! Ми всіх хлопців вчимо – ось, як треба з м’ячем працювати.

– Звернули увагу, що у вас є й така футбольна екзотика, як легіонери…

– Нгамані Боа Франц-Асер – здібний молодий хлопець, який прибув до нас із Камеруну. В нас із ним була розмова – він хоче привезти до нас своїх земляків, тож африканська діаспора СК «Каховка» у нас може розростися. Ми не проти – аби футболіст був майстерним, міг посилити команду.

СК «Каховка»: місто з традиціями, африканська діаспора та рекордсмен Гіннеса

– Зростали ви, напевно, на славній команді «Меліоратор» (Каховка)?

– Безперечно! Бували на матчах, це наша остання за часом, напевно, команда майстрів. Ходили ми й на КЗЕЗО, самобутній колектив, якому підкорювалися всеукраїнські аматорські змагання. Всі очікують, щоб у місті з’явилися такі амбітні колективи з майстерними футболістами, щоб повернути футбольну славу Каховці. Наше місто заслужило на це!

– А за що буде боротися СК «Каховка» навесні?

– Цілі – амбітні: грати тільки на перемогу в кожному матчі й шукати можливість поліпшити наше турнірне положення. Суперники дуже гідні, тут є у кого повчитися.

– Дмитро Кузнєцов готовий і цього року допомагати не тільки на тренерській лаві, а й на полі?

– У заявці залишуся, і у випадку, якщо цього вимагатиме ситуація, постараюся допомогти. Але, загалом, хлопцям кажу, що я їм помічник уже під час тренувального «квадрату». Грати повинні молоді, а ми, тренери, їм маємо допомагати прогресувати, ділитися досвідом.

Артур Валерко.

Для довідки:

СК «Каховка» (Херсонська обл.)

Рік заснування: 2006

Президент: Пасічниченко Юрій Миколайович

Спортивний директор: Хоминець Ігор Вікторович

Технічний директор: Кашулін Сергій Геннадійович

Начальник команди: Трофимчук Артем Анатолійович

Головний тренер: Кузнєцов Дмитро Вікторович

Адміністратор: Росошик Василь Лаврентійович

Стадіон: «Олімпійський» (Каховка)

СК «Каховка» в інтернеті:

http:/teams/sk-kakhovka-khersonska-obl

kn.ks.ua

Залишити відповідь