Олександр Караваєв: «Репрезентувати рідну країну на міжнародній арені — це великий привілей для нас»

Олександр Караваєв: «Репрезентувати рідну країну на міжнародній арені — це великий привілей для нас»

Універсал київського «Динамо» Олександр Караваєв розповів про підготовку до матчів вирішальної стадії кваліфікації Ліги чемпіонів, а також про настрої, які панують у команді напередодні важливого протистояння.

— Дві сходинки до групового етапу Ліги чемпіонів уже подолано, залишилася остання. Що наразі відомо про «Бенфіку»?

— Наш майбутній суперник дуже добре підсилився, змінився тренер, дуже технічна та сильна команда. Почали потихеньку їх розбирати, дивитися, як вони грали матчі на попередній стадії. Будемо ретельно готуватися, оскільки розуміємо, що це останній крок, дуже важливий. Ми виконали величезну роботу, і зараз маємо ще краще бути підготовленими до майбутніх ігор.

— Чим саме відрізняється нинішня «Бенфіка» від минулорічної, враховуючи зміну тренерського штабу та поповнення команди?

— Так важко сказати, оскільки ми повністю не дивилися матчі, які в них були. Перше враження — технічна команда, є свій малюнок гри. Трохи відрізняється від минулого сезону, оскільки в них інша ігрова схема, тому будемо готуватися по-іншому, ніж рік тому.

— Зараз всі в команді надзвичайно зосереджені та налаштовані. Чи не пов’язане це з тиском, що цих матчів чекають не лише вболівальники «Динамо», а й уся Україна, герої, які захищають рідну землю?

— Звісно, ми це розуміємо, і всі бачать, яка в нас зараз ситуація. Дуже-дуже тяжко виходити на матч, тримаючи в голові всі сумні новини, що відбуваються в Україні. При цьому є багато хороших звісток, але загалом слово «війна» — це вже дуже страшно, і практично неможливо виходити на поле та викидати з голови думки про ті події, що відбуваються на батьківщині. Але, в той же час, ми розуміємо, що хлопці боронять рідну землю та дають можливість нам грати і репрезентувати свою країну на міжнародній арені, і для нас це великий привілей. Тому ми маємо викладатися більше ніж на сто відсотків, адже нашим захисникам на батьківщині набагато важче.

— При цьому багато поляків підтримують «Динамо», планують забити вщент стадіон у Лодзі на матчі з «Бенфікою»…

— Це дуже добре, ще раз велика подяка польському народу, що вони всіляко допомагають як нам, спортсменам, так і людям, які вимушено залишили свої домівки в Україні та стали переселенцями. Усі бачать, що на першому плані завжди мир, дружба та людяність. Коли ми приїжджаємо до інших країн, то завжди це бачимо й відчуваємо цю підтримку.

— Напевно, одна з найбільших мрій — зіграти матч Ліги чемпіонів у мирному Києві?

— Звісно, це найголовніша мрія, щоб тут, перебуваючи за кордоном, одного ранку ми прокинулися та побачили в новинах, що ми виграли війну й у нашій країні наступив мир. Щоб ми почали відбудовувати все, відновлювати та радіти тому, що в нас є. І коли на відео наших військових на передовій бачиш їхній бойовий настрій, їхні посмішки, то й у самого з’являється віра, що все буде добре. Низький їм уклін.

— Раніше футболісти налаштовувалися на матчі, вмикаючи музику, зараз, напевно, передивляючись подібні відео?

— В принципі, кожен сам по собі налаштовується на матчі. Так, зараз музики немає, оскільки немає радісного настрою. Радіємо ми лише тоді, коли забиваємо голи, але при цьому розуміємо, що ми робимо це для своєї країни, наших захисників. Це, напевно, єдиний позитивний момент. А так, загалом, місця для радості немає, бо в нашій країні триває війна. Хочеться, щоб це скоріше закінчилося та наступив мир.

— Зараз у «Динамо» щільний графік, багато переїздів. Після матчу-відповіді зі «Штурмом» був один вихідний. Чи вистачило його, щоб перепочити?

— Повторюся, ми цінуємо те, що в нас є. Насичений графік, мало вихідних — ми всі звикли так грати, через два дні на третій. Тому це для нас звичний режим, нічого нового, адже ми знаємо, як правильно відновлюватися, готуватися до тренувань та ігор. Якщо ми хочемо грати на високому рівні, то маємо витримувати.

— Два матчі з «Бенфікою» будуть надважливими для «Динамо» та всього українського народу. Що ти скажеш тим співвітчизникам, які зараз перебувають у Польщі, Європі, аби вони прийшли на стадіон та підтримали команду?

— Ми й так бачимо, що вони приходять на стадіон, і видно по їхніх очах, що тут вони отримують позитивні емоції в цей непростий час. Тож, хто ще не був на стадіоні, запрошуємо усіх охочих прийти та підтримати нашу команду. Це для нас буде дуже приємно, і ми обіцяємо, що зробимо все від нас залежне, аби глядачі отримали якомога більше позитивних емоцій.

Офіційний сайт ФК «Динамо»

Залишити відповідь