Олександр ГОЛОВКО: «Є велика ймовірність, що Лунін буде грати»

Олександр ГОЛОВКО: «Є велика ймовірність, що Лунін буде грати»

12-го жовтня молодіжна збірна України зіграє важливий матч відбору до Євро-2019 проти збірной Шотландії.

Обидві команди мають по 14 очок и претендують на друге місце у группі. Перед грою коментар дав тренер Олексанр Головко.

— Олександре Борисовичу, з яким настроєм молодіжна збірна готується до матчу з Шотландією?
— Настрій гарний, бойовий. Сподіваємося, що удача буде на нашому боці.

— Як оцінюєте ігрові кондиції хлопців?
— Звичайно, вони не стовідсоткові, тому що не всі футболісти мають ігрову практику у своїх клубах, так не буває. Але і для них, і для нас головне — це довіра, ми разом пройшли цей шлях, коли хлопцям було ще по 15 років.

— До молодіжної збірної приїхав Андрій Лунін. Ви розраховуєте на його допомогу?
— Якщо приїхав, тоді велика ймовірність того, що він буде грати. Ми ще до матчу першої збірної в Італії обговорювали цей варіант і раді, що Андрій Лунін приєднався до нашої команди.

— Віктор Коваленко на даному етапі більш корисний для молодіжної збірної?
— Так, це рішення головного тренера національної команди. Ми всі працюємо з прицілом на головну команду. Ми розуміємо, що морально, можливо, для нього це крок назад, але на даному етапі Андрій Шевченко вирішив, що Віктор буде кориснішим для молодіжки. Ми скористалися цим і запросили його до нас.

— Україна — фаворит у матчі з Шотландією?
— До гри, може, і фаворит. У першу чергу через те, що ми граємо вдома. Але ми граємо проти сильної команди. Двоє футболістів збірної Шотландії представляють АПЛ, грають в основних складах. Але тільки гра покаже, хто фаворит на полі.

— Чи всі гравці готові до матчу? Який стан Лук’янчука й Лучкевича?
— Ми перед грою провели лише два тренування. Зрозуміти стан хлопців складно. Але вони посилюють конкуренцію, приїжджають до збірної з бажанням. Були питання по Русину. У нього проблеми зі спиною, чотири дні не тренувався. Ми викликали Гуцуляка, але в нього струс мозку, і він нам теж не допоможе. У нас 21 польовий гравець. Сподіваюся, цього буде достатньо, щоб вирішити поставлені перед нами завдання.

— Чекаєте підтримки 12-го гравця?
— Без уболівальників футбол — це не футбол. Сто відсотків — нам важлива підтримка. Суперник складний, злий, колючий і навчений. Будуть завтра й емоційні речі. Але підтримка трибун буде ключовою.

— Який наразі стан Вакулко?

— Уже кращий, ніж місяць тому. Це властиво молодим гравцям. Коли вони їдуть за кордон, необхідно бути там кращими за місцевих хлопців. Коли не виходить, вони повертаються, і потрібно доводити свою спроможність тут. Зараз у нього в «Арсеналі-Київ» ситуація краща, ніж раніше.

— Як ви оцінюєте потенціал цієї молодіжної збірної?
— Завжди високо оцінюю. Ми тренуємо гравців як менеджери, намагаємося, щоб вони реалізували себе. Потенціал є. Коли були в госпіталі у наших військових, деякі на них дивилися, як на зірок футболу. Є хлопці, яких впізнають. Є надія, що вони можуть реалізувати себе на всі сто.

— Шість очок в майбутніх двох матчах — це диво чи реальність?
— Не хочу говорити про диво. Ми ставимо завдання, завжди націлені на максимальний результат. Домовилися з хлопцями, що йдемо від гри до гри. Ми — єдине ціле.

— Чи можна було підсилити молодіжку такими футболістами, як, наприклад, Супряга, Ісаєнко?
— Зараз дві наші збірні, Попова та Єзерського, поїхали на відбірні матчі ЧЄ. Ці ігри в пріоритеті. Нехай краще зіграють там, ніж тут можуть не зіграти з якихось причин.

У нас попереду два важливі поєдинки. Ми повинні розподілити сили так, щоб виграти завтра, але й залишити сили на матч із Голландією, тому що потім буде складний переїзд і гра на виїзді.

— Чи дивилися ви з підопічними матч національної збірної проти італійців?
— Так. Уранці обговорювали його з командою. Дивилися, як виходить з оборони збірна Італії. Упевнений, що так само в Києві буде діяти збірна Шотландії. Очевидно, що буде багато динамічної боротьби.

Залишити відповідь