ІНСТРУКТОР ФІФА ДЖОВАННІ СТЕВАНАТО: «ДУЖЕ РАДИЙ ЗА УКРАЇНСЬКИХ РЕФЕРІ, ВОНИ КРОКУЮТЬ ВПЕРЕД»

ІНСТРУКТОР ФІФА ДЖОВАННІ СТЕВАНАТО: «ДУЖЕ РАДИЙ ЗА УКРАЇНСЬКИХ РЕФЕРІ, ВОНИ КРОКУЮТЬ ВПЕРЕД»
????????????????????????????????????

Інструктор ФІФА Джованні Стеванато, який із 2011 року проводить теоретичні та практичні заняття для українських офіційних осіб матчу, розповів про свою роботу на цьогорічному НТЗ в Антальї.

Нагадаємо, що у навчально-тренувальному зборі приймають участь кращі арбітри Херсонщини: арбітр Прем’єр-ліги Пасхал Ігор, та асистенти арбітра Прем’єр-ліги Чертоляс Максим, Станіслав Марулін, Курбанов Заур, асистент арбітра Прем’єр-ліги та арбітра ФІФА Володін Володимир і серед жінок асистент арбітра Ірина Петрова.

— На останньому тренуванні ви запропонували асистентам арбітрів цікаві вправи. На що вони орієнтовані?

— Ми створили вправи, які мають на меті підвищити якість та швидкість прийняття рішень під час гри. Сьогодні та завтра ми сфокусуємося на виконанні цих вправ.

— Про що говорили на теоретичному занятті?

— Ми організували семінар, підготувавши епізоди з матчів українського чемпіонату, іноземних ліг, а також єврокубків. Важливо зрозуміти процес прийняття рішень для подальшого аналізу. На повторах є час розглянути епізод із кількох ракурсів, натомість у грі рішення повинно прийматися блискавично і правильно.

— Що нового ви приготували на ці зимові збори?

— Ми ґрунтуємося на відеоматеріалах. Асистент рефері — спеціаліст із офсайдів. Більшу частину часу ми працюємо саме над правилом 11 — положення «поза грою». Це і є основною темою семінару. Ми приділяємо увагу не тим моментам, в яких все зрозуміло, а розбираємо суперечливі ситуації, що трапляються на найвищому рівні.

— Ви не вперше берете участь у зимових зборах українських арбітрів. Чи простежуєте зростання рівня вітчизняних спеціалістів?

— Звісно. Це мій восьмий семінар в Антальї. Дуже радий за українських рефері, вони крокують вперед. Утім, їм є над чим працювати. Тактика офсайду змінюється, тому ми повинні вивчати нові варіанти, бути сучасними, знати технічну складову ситуацій. 

— Головні арбітри готували виступи з різних тем, пов’язаних із їхньою роботою. Асистенти робили щось подібне?

— Ні, ми поділилися на 11 груп по чотири особи і роздали їм нарізки з відео (по три кліпи на кожного), які рефері аналізували ввечері. Зранку кожен представник квартету доповідав перед колегами, пояснював епізод та разом із аудиторією здійснював детальний аналіз прийнятого рішення. Моя роль — організувати дискусію серед рефері щодо того, як потрібно діяти в тій чи іншій ситуації.

— Скільки всього таких кліпів ви переглянули під час навчання?

— У цьому році разом із асистентами арбітрів ми проаналізували близько 200 різних ситуацій. Змінюється дрібна деталь — і висновок щодо моменту також може бути іншим.

— На кожен збір ви готуєте ключове слово для асистентів рефері. Яке обрали цьогоріч?

— Так, ви праві. На кожному семінарі я задаю слово, яке відображає його специфіку. У 2017 році таким словом була «швидкість» (гри, м’яча, гравців, арбітрів), цьогорічне — «пріоритет». Який наш пріоритет під час конкретного епізоду? Лінія передостаннього гравця, лінія м’яча чи, може, ситуація біля асистента? У різних ситуаціях можуть бути різні пріоритети. 

ffu.ua

Залишити відповідь