Хлібодарівці одноосібні лідери. Підсумки першого кола Чемпіонату області – 2015

Хлібодарівці одноосібні лідери. Підсумки першого кола Чемпіонату області – 2015

Дуже важко розпочинався цьогорічний футбольний сезон в області. Нажаль, не прийшла допомога обласній федерації від обласної адміністрації, яка відбулася розсилкою листів у райони і «зобов’язала» усіх керівників цього рівня допомогти місцевим командам-представникам району взяти участь в обласних змаганнях. А от проконтролювати виконання забула… Тому  на чемпіонат вдалося зібрати сім колективів. Причому «Мир» з Горностаївки Новотроїцького району не дограв один матч у першому колі, знявшись з чемпіонату, тому його результати було анульовано, бо команда не провела 50% ігор. Ось як пояснив цю ситуацію президент футбольного клубу Іван Іванович Доценко: 

– Наша команда зіграла у чемпіонаті, кубку області та в чемпіонаті КФК понад двадцять матчів. Хлопці втомилися і були виснажені. А саме головне, що у нас було багато травмованих. І на останній матч не було кого виставляти. Ми не змогли набрати на зустріч навіть стартовий склад. Нам потрібно було перезавантаження і хоча б маленький перепочинок перед підготовкою для участі у чемпіонаті України серед професійних команд другої ліги.

А лідером після першого кола стала команда «Колос» з Хлібодарівки. Це приємний дарунок для своїх прихильників. Адже команда у цьому році святкує своє 40-річчя з дня заснування. Хлібодарівці рівно провели усі матчі. Хоча на старті вони на своєму полі поступилися «Миру». Цей програш став для команди холодним душем. І після цього вони тільки вигравали. Тим самим виправивши провину перед уболівальниками. А тут ще подарунок від горностаївців – зняття з чемпіонату і анулювання їхніх результатів. Таким чином, «Колос», маючи п’ять перемог у п’яти матчах, став одноосібним лідером і без втрат очолює турнірну таблицю.

Друге місце у «Дружби» з Новомиколаївки Високопільського району. Новимиколаївці, поступово набираючись досвіду, все більше заявляють про своє бажання стати володарями одного з комплектів нагород. Тим самим увійти в еліту обласного футболу. Правда, їм потрібно значно покращити матеріальну базу. В першу чергу, знайти змогу і створити хороший футбольний газон на стадіоні у Новомиколаївці. Облаштувати його, збудувавши роздягальні, душові, сидіння для своїх глядачів. Адже на матчі приходить чимала кількість прихильників команди.

Третє місце після першого кола посідає команда СК «Чорнянка» з Чорнянки Каховського району. Колектив, що об’єднує досвід і молодість своїх футболістів, і є досить перспективний. Тож має усі шанси потрапити на п’єдестал пошани.

Окремо заслуговує на увагу каховський «Авангард», що нині на четвертому місці. Потрібно віддати належне підприємцю Ігорю Шведу, який відновив хороший футбол у Каховці – місті з хорошими футбольними традиціями. Свого часу він закінчив Сімферопольський спорт-інтернат УОР. Грав у командах «Титан» (Армянськ), «Волинь» (Луцьк), «Таврія» (Новотроїцьке), «Мир» (Горностаївка).

– У мене батько Іван Швед, великий фанат футболу та спорту, відомий футболіст свого часу. Мені Каховка завжди подобалася, як футбольне містечко. Перше, що ми зробили, так це навели лад у дитячому футболі. Ми тісто співпрацюємо з Каховською ДЮСШ де директором Віктор Петрович Чухрай. Наші діти тепер беруть участь у всіх обласних змаганнях та у першості країни по першій лізі. У нас дуже багато вихованців, що закінчили спортивні інтернати і стали нікому не потрібними. Ми поставили за мету, щоб у хлопців було майбутнє. Надавати їм шанс потрапити у великий футбол. Бо нині більшості командам потрібні готові футболісти. Тому дуже багато хлопців зникають з футбольної орбіти у юнацькі роки, якраз після завершення навчання у ДЮСШ та спортивних інтернатах. Адже вони не мають ігрової практики, досвіду виступів у дорослому футболі, зовсім не мають можливості зростати як футболісти. І дуже мало вихованців потрапляють у дорослі команди. А плани у нас великі. Хочу, аби у команді грали всі місцеві вихованці з Херсонщини. Мінімум три запрошених, але за майстерністю на дві голови вищі, бо в іншому випадку не має сенсу витрачати гроші на легіонерів. Краще хай грають місцеві. Фінансове положення у нас стабільне. У планах на цей рік створити хороший колектив, боєздатну команду, набратися досвіду. Закріпитися у чемпіонатах області та чемпіонаті країни серед аматорів. А у подальшому моя ціль, щоб команда грала у другій лізі. А головна мрія – це перша ліга.

Ось так. Це просто чудово. Єдине, що дивує, це не зовсім вдалий старт минулорічного чемпіона «Вікторії» з Бехтер. Уболівальники сподіваються, що останнє місце бехтерівців, це тимчасове явище. І вже у другому колі команда підправить своє становище.

Олександр Крупіца

Залишити відповідь