«Андрій Гордєєв відзвітував про виконану роботу ХОФФ за 2018 рік».

«Андрій Гордєєв відзвітував про виконану роботу ХОФФ за 2018 рік».

16 грудня 2018 року у приміщенні Херсонської державної морської академії відбулась чергова звітна Конференція Херсонської обласної федерації футболу за 2018 рік. 

Голова Херсонської обласної федерації футболу Андрій Гордєєв, його заступник Володимир Володін, виконавчий директор ХОФФ Олексій Кручер, начальник управління з питань фізичної культури та спорту Кан Юрій Борисович відзвітували  про виконану роботу ХОФФ за 2018 рік».

Херсонська обласна федерація футболу функціонує з 1996 року, і головним своїм завдання визначає формування здорової нації в регіоні через заняття футболом.

Гасло «Футболізуємо Херсонщину!» в дії.

Вперше у області, на території КДЮСШ м Херсону на футбольному полі було встановлено сучасне професійне освітлення футбольного поля, що дозволило займатися футболом у вечірній час.

Інформація про спортивні майданчики за 2018 рік:

З метою розширення мережі загальнодоступних сучасних спортивних споруд для занять фізичною культурою і спортом широких верств населення, перш за все дітей та молоді, в Херсонській області здійснюється будівництво спортивних майданчиків зі штучним покриттям.
Будівництво здійснюється в рамках проекту «Розвиток в області мережі сучасних спортивних споруд», що впроваджується за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, та відповідно до бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України» за рахунок спів фінансування з державного та місцевих бюджетів у розмірі 50 % вартості майданчика.

Так у 2018 році завершено будівництво 7 спортивних майданчиків в рамках проекту «Розвиток в області мережі сучасних спортивних споруд» за адресами:
1) Бериславський район, с.Милове, вул.Бериславська (відкриття 07.09.2018);
2) Білозерський район, с.Дар’ївка, вул. Соборна (відкриття 24.05.2018);
3) м. Каховка, вул. Освіти, 2 (відкриття 11.06.2018);
4) Голопристанський район, с.Чулаківка, вул. Гагаріна (відкриття 14.10.2018);
5) Новотроїцький район, смт Новотроїцьке, вул. Каштанова, 92 (відкриття 2.06.2018);
6) м.Скадовськ, вул. Гагаріна, 61 (відкриття 27.03.2018);
7) Скадовський район, с.Приморське, вул. Соборна, 57 (відкриття 3.11.2018).

В рамках бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України» здійснено будівництво/реконструкцію 10 спортивних майданчиків зі штучним покриттям, а саме:
1) по вул.Полтавська, 91 (Херсонський дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки № 5 Херсонської міської ради), м. Херсон – будівництво;
2) по вул. Шенгелія, 9 (ЗОШ № 57), м. Херсон – реконструкція;
3) по вул. Шкільній, 2, с. Подо-Калинівка, Олешківський район – реконструкція;
4) по вул. Південній, Високопільський район, смт Високопілля – реконструкція;
5) по вул. 49 Херсонської Гвардійської дивізії, 26 (дитячо-юнацька спортивна школа із зимових видів спорту ), м. Херсон – будівництво;
6) по просп.Новікова, 7 (Григорівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), с. Григорівка, Чаплинський район – реконструкція;
7) по вул.Парковій, 38 (стадіон «Освіта»), селище Чаплинка – реконструкція;
8) по вул.Незалежності, 76 (Скадовська гімназія), м.Скадовськ – будівництво;
9) по вул. Спортивній, 7а, селище Зелений Під, Каховський район – будівництво;
10) по вул. Височина, 6 смт Нижні Сірогози, Нижньосірогозький район – будівництво.
Після введення об’єктів в експлуатацію кількість дітей, які займаються спортом збільшилась на 600 осіб.

Розширення мережі сучасних спортивних майданчиків сприятиме більшому залученню шкільної молоді та населення області до занять спортом. Забезпечить покращення тренувального процесу команд футболістів місцевих дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Дасть можливість додатково залучити до занять на відділення футболу від 10 до 60 дітей в кожному районі.

Відкриття проводились як свята спорту та футболу із запрошенням керівників Країни, обласного та місцевих управлінь спорту і т. д., народних депутатів.

Приємно, що до цього проекту залучились і різні райони області. Будується сучасний стадіон в Олешках, введено в дію легкоатлетичну базу зі стандартним футбольним полем зі штучним покриттям в с. Лазурному.

Прийнято рішення на державному рівні щодо будівництва стадіону для футбольного клубу «Таврія» Сімферополь. Проводиться робота з поліпшення інфраструктури в Херсоні, де заплановано будівництво футбольного стадіону для ДЮСШ «Херсон» на базі ЗОШ №47.
Всі ці заходи дозволили значно розширити можливості, щодо залучення дітей до занять футболом.  На прикладі КДЮСШ Херсон, кількість дітей, що займаються футболом збільшилась понад 800 дітей, в порівнянні займалось 200 дітей до початку будівництва футбольного поля та майданчиків.

 Футбольна карта Херсонщини.

 Чотири команди представляють Херсонщину в Другій лізі («Таврія» Сімферополь, ФК «Мир» Горностаївка, МФК «Кристал» Херсон, ФК «Енергія» Нова Каховка. Херсонський «Кристал» після першого кола змагань на другому місці.

 Чотири команди представляють Херсонщину в Чемпіонаті України серед аматорів (ФК «Колос-ОТГ» Асканія-Нова, ФК «Таврія» Новотроїцьке, ФК «Дружба» Новомиколаївка та СК «Каховка»). Новотроїцька «Таврія» після першого кола змагань йде на другому місці.

 Жіноча команда «Восход» – переможець Першої ліги, фінальні змагання проходили у с. Чулаківка Голопристаньського району Херсонської області, та учасник Вищої ліги (наразі 3 місце) Вищої ліги чемпіонату України серед жіночих команд.

 Команди «Освіта» та «Кристал» – постійні учасники першості України серед дитячо-юнацьких команд (ДЮФЛУ), та представляють Херсонщину у двох вікових категоріях, ю15 та Ю 17. В Ю 15 Освіта йде на другому місці, Ю-17 – на першому.

У вересні 2018 року хлопці з команди «Херсон-АТО» привезли на Херсонщину друге місце у чемпіонаті України з футболу серед учасників антитерористичної операції дивізіону «Південь». Наші земляки впевнено провели весь турнір і здобули перемоги у 12 матчах, зазнавши лише дві поразки й дві нічиї. Від Херсонської обласної федерації футболу команді було вручено новий комплект ігрової форми та футбольні м’ячі, В ЯКІЙ НАШІ Герої представляли Херсонщину на фінальному етапі «Всеукраїнської Футбольної Ліги учасників АТО» на Кубок Героїв АТО.

 Шкіряний м’яч.

У 2018 році на змаганнях з футболу та фут залу «Шкіряний м’яч» було залучено загалом близько 22 000 дітей в Херсонській області.

А з 27-29 серпня у Новій Каховці на стадіоні «Енергія» проходив фінальний турнір “Шкіряний м’яч – Кубок Coca-Cola” у категорії U14. Серед восьми команд-учасниць із різних регіонів нашої країни, юнаки НВК № 2 м. Нова Каховка (Херсонська обл.) посіли друге місце у турнірі.
Усі команди учасниці отримали на згадку футбольні м’ячі, численні відзнаки та подарунки від Асоціації аматорського футболу України, Федерації футболу України та спонсорів змагань.

Структура обласних змагань.

Вже другий рік поспіль на Херсонщині успішно відкриває обласні змагання Кубок АР Крим, у 2018 році кількість учасників збільшилась до 8 команд. В майбутньому цей турнір планується зробити міжобласним або всеукраїнським.

Також на Херсонщині успішно проводяться Чемпіонат та Кубок Херсонської області серед аматорських команд. У 2018 році і Чемпіоном і Володарем Кубка став СК Каховка.
Також активно розвивається у обласних змаганнях і Першість області, що проводиться на базі Нижньосірогозького району. У 2018 році у змаганнях Першості взяли участь 11 команд. Переможцем Першості став «Хлібороб» із Нижніх Торгаїв.

Завершив змагальний рік Кубок «Закриття сезону» Херсонської обласної федерації футболу. У змаганнях взяли участь як команди-учасниці Чемпіонату, так і команди учасниці Першості області (усього 12 команд). До фінального матчу потрапили найсильніші, це Хлібороб» із Нижніх Торгаїв Чемпіон Першості області, та СК «Каховка» Чемпіон області. Сильнішим у цьому поєдинку був спортивний Клуб «Каховка» який вперше у своїй історії здобув футбольний хет-рик (Переможець Кубка області, Чемпіон області, та Володар Кубка «Закриття сезону» ХОФФ)

Вже котрий рік поспіль з великим успіхом на Херсонщині проводиться Всеукраїнський турнір “Крим – це Україна”. Турнір проводиться у серпні на стадіонах «Кристал» м. Херсон (матчі групи «А») та «Вікторія» с. Чулаківка, Голопристанського району (матчі групи «Б»). У майбутньому планується збільшення кількості команд-учасниць та зробити цей турнір міжнародним.

У 2017-2018 рр. у чемпіонаті Херсонської області з футболу серед команд юнаків прийняло участь 54 команди у 3 вікових категоріях, серед команд дівчат прийняло участь 14 команд також у 3 вікових категоріях.

В чемпіонаті України ДЮФЛ Херсонщину представляли 2 заклади: КДЮСШ «Освіта» та СДЮСШОР з футболу «Кристал». Команда «Освіта 2003» дійшла до стадії плей-офф.

Команда дівчат 2005-2006 р.н. приймала участь у чемпіонаті України. У сезоні 2018-2019 рр. у чемпіонаті Херсонської області з футболу серед команд юнаків приймає участь 61 команда у 4 вікових категоріях, серед команд дівчат приймає участь 18 команд у 4 вікових категоріях. В чемпіонаті України ДЮФЛ у поточному сезоні Херсонщину представляє 2 заклади: КДЮСШ «Освіта» та СДЮСШОР з футболу «Кристал». Серед команд дівчат на Всеукраїнському рівні Херсонщину представляють команди дівчат у 5 вікових категоріях. Команда дівчат U-16 виборола 2 місце у 1 лізі та отримала право у наступному сезоні грати у вищій лізі. Найкращі вихованці були передані у команди більш вищого рівня.

Активно проходять обласні змагання й серед самих молодших. У 2018 році у віковій категорії Ю-12 змагання проходять у двох групах, Група А – 12 команд, і група Б – 8 команд. У Чемпіонаті області у віковій категорії Ю-10 взяло участь 8 команд.

2.3. Були проведені змагання Кубка Херсонської області серед ветеранів (40+) 8*8. Змагання проходили у двох зонах, перше та туге місця з кожної зони зіграли у фінальному етапі у місті Херсон на стадіоні КДЮСШ м Херсон. Переможцем стала команда «Вікторія» Асканія-Нова

У минулому сезоні у чемпіонаті Херсонської області з футзалу прийняло участь 120 команд юнаків у 4 вікових категоріях та 20 команд дівчат у 3 вікових категоріях. На всеукраїнській арені Херсонщину представляли команда дівчат та дві команди юнаків.
У поточному сезоні у чемпіонаті Херсонської області приймають участь 130 команд юнаків у 4 вікових категоріях та 30 команд дівчат у 4 вікових категоріях. На всеукраїнській арені Херсонщину представляють 2 команди юнаків та 2 команди дівчат

Треба відзначити успіхи фут зального клубу «Продексім», який другий рік поспіль став Чемпіоном України, та представляв Херсонщину на міжнародній арені (Ліга Європи, Ліга Чемпіонів).

У січні 2018 року м. Херсон приймав в своїх стінах Кубок України по фут залу серед дитячо-юнацьких команд Ю-17. Команда «Продексім-2-Освіта» – стала Чемпіоном, а футзальний клуб СДЮСШОР “Кристалл” посів друге місце.

Також дуже активно розвиваються на Херсонщині змагання з футзалу. У відкритому чемпіонаті Ассоціації фут залу у цьому році взяло участь аж 45 команд, що є дуже високим показником. А кращі з них візмуть участь у Всеукраїнському фіналі та Кубку Регіонів АФЛУ.

 Робота щодо популяризації і пропаганда, методична робота.

Уроки футболу
Протягом п’яти днів з 16 по 20 травня 2018 року у смт. Нижні Сірогози проходило справжнє свято – фестиваль «Відкриті уроки футболу». В заході взяли участь близько 200 учнів загальноосвітніх шкіл Нижньосірогозького району, загалом це діти-переселенці, діти учасників АТО, діти з особливими потребами, діти із сімей з соціальними проблемами та звичайні школярі. Ціль проекту – за допомогою футболу здружити усіх дітей між собою незалежно від здібностей та статусу.

Проект «Відкриті уроки футболу» («Open Fun Football Schools») реалізовується Херсонською обласною федерацією футболу під егідою Федерації футболу України, та здійснюється за підтримки Європейського Союзу, і фестивалі раніше були проведені у с. Чорнобаївка та м. Каховка. Протягом фестивалю на стадіоні волонтери з числа вчителів фізичного виховання та їх помічників демонстрували дітям різноманітні вправи та веселі ігри, також діти спілкувалися з поліцейськими та дитячими психологами. А 19 травня, у день, коли Україна святкує “День Європи”, у Нижніх Сірогозах відбулося подвійне свято окрім фестивалю, на території Нижньосірогозької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів голова Херсонської обласної державної адміністрації та за сумісництвом голова Херсонської обласної федерації футболу Андрій Гордєєв урочисто відкрив новий сучасний спортивний майданчик зі штучним покриттям розміром 42*22 м.

Діти залишилися задоволеними та щасливими, й отримали на згадку диплом учасника. А усі школи-учасниці, які взяли участь у фестивалі, отримали від Федерації футболу України спортивний інвентар, футбольні м’ячі, діти – нові футболки, тренери-волонтери – спортивну форму, екіпірування.

Після проведення фестивалю кількість дітей, що займаються спортом зросла на 20 відсотків, а серед них кількість дівчаток – на 30 відсотків. Завдяки новому майданчику діти отримали змогу тренувавитя у більш комфортних умовах, що дозволить займатися футболом на більш професійному рівні.

А 6 жовтня 2018 року, один із провідних проектів із розвитку масового та шкільного футболу, Фестиваль чемпіонів «Відкриті уроки футболу», впроваджений Федерацією футболу України та Благодійним фондом «Розвиток футболу України», з великим успіхом пройшов у смт. Асканія-Нова.

Навесні 2019 року 5-ти денний фестиваль «Відкриті уроки футболу» буде проведений у місті Гола Пристань. З 5-8 жовтня на базі навчально-тренувальної бази ФК “Металіст 1925” (Харків) проходив Міжнародний мережевий табір молодих лідерів проекту Open Fun Football Schools. в якому вже пройшли навчання учні з Голої Пристані.

 Курси з інноваційного уроку футболу

З метою піднесення ролі вчителя фізичної культури в суспільстві, поширення та розповсюдження передового педагогічного досвіду, популяризації здорового способу життя та розвитку шкільного футболу як наймасовішого виду рухової активності учнів, й надалі впроваджувати уроки з елементами футболу до програми занять фізичною культури. Проведення регіонального конкурсу та участь у Всеукраїнському конкурсі на «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу». Вчителі херсонських навчальних закладів неодноразово ставали переможцями обласного та призерами Всеукраїнського конкурсу.

Участь в семінарах і курсах (тренери, судді і тд.)

Вперше на Херсонщині відбувся навчально-методичний форум для тренерів-викладачів Херсонської, який проводив експерт УЄФА з питань розвитку елітного юнацького футболу Роджер Мейхтрі. Участь у семінарі взяло більше 50 дитячих тренерів з Херсонської області, які отримали Сертифікати підтверджуючі проходження курсів.

Плани на 2019 рік.

Дитячо-юнацький футбол

Продовжити роботу, пов’язану з посилення ролі уроку футболу у школі, удосконалення методичного та матеріального забезпечення, підтримкою розвитку шкільного та дворового футболу.

Систематичне проведення заходів із шкільного футболу та турнірів на призи клубу «Шкіряний м’яч» с залученням команд із сільської місцевості.

Сприяти проведенню обласних змагань серед дитячо-юнацьких команд на кращих міських та районних стадіонах області.

Сприяти роботі дитячо-юнацьких спортивних закладів області з метою збільшення команд Херсонщини у Всеукраїнських змаганнях таких як ДЮФЛУ.

Аматорський футбол

Що стосується аматорського футболу у області, це проведення роботи, щодо збільшення команд-учасниць обласних змагань та Чемпіонату України. Всебічна підтримка керівникам футбольних клубів, головам районних державних адміністрацій, міським головам, команди яких будуть грати у чемпіонаті області з футболу.

У 2019 році проводити змагання Чемпіонату області у Вищій та Першій лізі з обов’язковою реєстрацією змагань у Єдиній Базі ФФУ.

Ветеранський футбол особливу увагу

Цьому напрямку футболу ми будемо приділяти особливу увагу, оскільки саме ветерани футболу Херсонщини зазвичай вирішують долю подальшого розвитку всіх напрямків футболу.

Проводити організацію та проведенню на високому рівні чемпіонату області серед ветеранів на безкоштовній для них основі.

Продовжити практику розвитку ветеранського футзалу.

Жіночий та дівочий футбол

Напрямок розвитку жіночого футболу на сьогодні є пріоритетним як для УЄФА, так і для ФФУ.

Херсонська область є однією з невеликої кількості регіонів України, де розвиток жіночого футболу є показовим прикладом. Ми і в подальшому будемо сприяти тим активістам жіночого футболу, які сьогодні працюють на теренах Херсонської області, надаючи їм необхідну допомогу.

Футбол серед команд інвалідів.

Даний напрямок роботи ми будемо розвивати спільно з регіональним центром з фізичної культури та спорту інвалідів Інваспорт.

В подальшому сприяти командам області серед інвалідів, зокрема їх участі у всеукраїнських змаганнях.

Розвиток футбольної інфраструктури

У подальшому з метою розвитку футбольної інфраструктури будемо активно діяти в реалізації програми «Футболізуємо Херсонщину», лобіюючи питання будівництва сучасних стадіонів та футбольних майданчиків для дитячо-юнацького та аматорського футболу на території Херсонської області. Будівництво майданчиків у кожному районі або місті обласного значення Херсонської області.

Приділяти увагу підтримці вже існуючих об’єктів футбольної інфраструктури в частині добудови та реконструкції стадіонів, які того потребують.

Також під час проведення конференції нагородами було відзначено:

       Команди – переможці та призери першості області з футболу:

         ІІІ місце – «Тарпан» (Нижні Сірогози).

         ІІ місце – «Дружба» (Зелене);

         І місце – «Хлібороб»  (Нижні Торгаї);

Кращий воротар – Литвиненко Владислав («Еммануїл-Фарм» Каїри),

кращий захисник Візавер Віталій («Хлібороб» Н. Торгаї),

кращий напівзахисник Кирило Маркетан («Тарпан» Н. Сірогози,

кращий нападник Вінніков Віталій («Дружба» с. Зелене), к

ращий бомбардир Бездольний Ігор («Хлібороб» Н Торгаї)     

– Краща міська федерація футболу у Херсонській області – Каховська міська федерація футболу 

     Токож спортивну форму 1 та путівки для оздоровлення в с. Залізний Порт отримали:

Учасники турніру серед команд учасників АТО: «Авіатор» (Чорнобаївка), «Скіф» (Каховка) та «Смерч» (Іванівка).

    Переможцям і призерам турніру серед юнаків 2009 – 2010 років народження були вручені сертифікати на відпочинок в Туреччині, які згодом вони зможуть обміняти на путівки:

         – команда «Освіта»;

         – команда СДЮСШОР «Кристал»;

         – команда ДЮСШ «Херсон».

«Робота Херсонської обласної федерації футболу триває й надалі. До занять футболом долучаються не тільки діти, а й дорослі. Адже кожен розуміє, що спорт – це життя, і футбол робить його прекраснішим!», – додав на завершення Андрій Гордєєв.

Быльше фото тут

Залишити відповідь