Вища ліга серед жіночих команд 22/23. Проект нового сезону.

Вища ліга серед жіночих команд 22/23. Проект нового сезону.

Жіночому футболу в Україні — бути! Відділ жіночого футболу УАФ та керівники клубів завершили перший етап підготовки до нового сезону – визначено склад учасників Вищої ліги.

Згідно з планами, старт 32-го за ліком Чемпіонату України з футболу серед жіночих клубів Вищої ліги сезону 2022/2023 років запланований на 10-11 вересня 2022 року.

Проект нового сезону передбачає участь 12 команд, які зіграють за стандартною системою у два кола: 11 турів у першому колі, який планується завершитися до грудня місяця і ще 11 турів команди відіграють вже навесні 2023 року.

Цікавий факт, що вперше в історії українського жіночого футболу клуби Вищої ліги будуть змагатися за визначення двох команд, які представлятимуть Україну у жіночій Лізі Чемпіонів УЄФА сезону 2023-2024: чемпіон країни розпочне свій шлях у 1-му кваліфікаційному етапі “Шляху чемпіонів”, а команда, що посяде друге місце у чемпіонаті зіграє у 1-му раунді “Шляху представників ліг”.

За підсумками Чемпіонату України Вищої ліги сезону 2022-2023 років команда, яка посяде 12-е місце переходить до Першої ліги.

Згідно з проектом формату проведення змагань, на український жіночий футбол очікує насичений сезон, який передбачає 132 матчі вищого ґатунку.

Отже, врахувавши всі офіційні листи та звернення клубів, сформовано такий склад учасників нового сезону:

Склад учасників. Вища ліга 2022-2023

 1. Атекс (м. Київ)
 2. Верес (м. Рівне)
 3. Динамо (м. Київ)
 4. Дніпро-1 (м. Дніпро)
 5. Житлобуд-2 (м. Харків)
 6. ЕМС-Поділля (м. Вінниця)
 7. Колос (с. Ковалівка, Київська область)
 8. Кривбас (м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область)
 9. Ладомир (м. Володимир, Волинська область)
 10. Маріуполь (м. Маріуполь, Донецька область)
 11. Пантери (м. Умань, Черкаська область)
 12. Шахтар (м. Донецьк)

Також, взявши до уваги звернення від клубів, було розглянуто питання неможливості команд “Житлобуд-1” (Харків) та “Восход” (Стара Маячка, Херсонська область) брати участь у наступному розіграші Чемпіонату України через складну воєнну ситуацію в цих регіонах. У підсумку, вирішено зберегти за цими клубами місця у Вищій лізі на наступний ігровий сезон 2023/2024 років.

Виходячи зі складної ситуації в країні у зв’язку з воєнною агресією рф, на сезон 2022/23 років буде розроблено і прийнято тимчасовий спеціальний регламент, який буде передбачати умови проведення змагань у ситуації, що склалася.

womensfootball.com.ua

Залишити відповідь