Володимир Лашкул: «Поїздкою задоволений…»

Володимир Лашкул: «Поїздкою задоволений…»

Перед святами у Херсоні побував віце-президент федерації футболу України Володимир Лашкул. Про мету його приїзду та ділові зустрічі і йшлася мова в інтерв’ю, яке він дав для нашого сайту.

– Володимире Григоровичу, що привело вас на Херсонщину?

– Херсонщину дуже добре знаю, бо тут майже двадцять років займаюся бізнесом. Я являюся головою наглядової ради Новокаховського річкового порту. Провівши нараду і їдучи з Нової Каховки у Миколаїв, я планував обов’язково заїхати у Херсон, аби вирішити питання реалізації проекту ФІФА, УЄФА та ФФУ «Хет-трик». Ця програма по організації будівництва в обласних центрах за рахунок кооперованих коштів місцевих організацій, бюджетних та різних форм власності комерційних і за рахунок коштів УЄФА та Федерації футболу України, футбольних стадіонів. Які будуть являтися спільною власністю кооператорів, що вклали кошти і федерацією футболу Херсонської області. Ми зустрілися з мером міста Володимиром Миколаєнко та його заступником Віктором Іванушкіним. Приємно було, що програма і лист інформаційний до неї, який я привіз, зустріли повну підтримку і порозуміння. Визначилися з деякими пропозиціями. Як я назвав – це запрошення до танцю. Танцювати розпочнемо після 10 травня. Конкретно це місце для будівництва. Основне питання відведення земельної ділянки, що є основою для УЄФА, щоб розглянути проект про Херсон. Якщо немає землі і не має хто буде її власником, то УЄФА навіть не розглядає проект і не включає місто до програми.

IMG_9561

– Але ви були і в обласній державній адміністрації?

– Ми побували в обласній державній адміністрації. Нас приймала першій заступник голови обласної адміністрації Валентина Січова. Теж була цікава розмова та порозуміння. Нам державна обласна адміністрація пообіцяла долучитися до цього проекту і не стояти в стороні, не зважаючи на всі нинішні проблеми.

– Був варіант з запасним полем стадіону «Кристал»?

– Так, я знаходжуся на цьому стадіоні (а наша розмова відбулася на стадіоні «Кристал» під час футбольного матчу «Кристала» з «Арсеналом-Київщиною» з Білої Церкви). І вже зробив висновок, що проект УЄФА зі стадіоном «Кристал» не прийме.

– Чому?

– Тому що там дуже досвідчені і розумні люди. Коли подадуться документи, вони зрозуміють, що це комунальне підприємство. Це власність громади. А вона ніяк не може навести лад на цьому стадіоні. Тому що коштів немає. Та ви самі бачите, що це за вигляд стадіону де проходять матчі чемпіонату України? Просто соромно. В УЄФА зрозуміють, що за їхні кошти тут схочуть побудувати цей державний стадіон. А УЄФА та ФІФА не сприймають такі відношення з Державою. Я зробив висновок і зателефоную після свят меру і скажу свою думку. Зараз потрібно буде шукати якісь інші варіанти.ї

IMG_9559

– Окрім  візитів до керівництва міста та області, з ким ще зустрічалися?

– Я зустрічався з футбольним активом Херсонської області. Обговорили деякі проблемні питання. Так до мене звернулися з проханням допомогти вирішити питання з відрядженням дівочої команди до Калуша на чемпіонат України. І це закономірно, бо мене у федерації ще обрали головою комітету жіночого футболу. Ми визначилися, як це питання позитивно вирішити, щоб команда прийняла участь у цьому чемпіонаті.

А яке враження про футбол Херсонщини?

– Я знаю, що чемпіонат Херсонщини проводиться дуже добре. І ваші команди пристойно грають у другій лізі та серед команд КФК. Щодо невеликої кількості учасників у турнірі, то бажано тут звернути увагу на підвищення масовості. І в першу чергу це робота обласної федерації. Потрібно піднімати авторитет її у районах. Там багато хороших команд. Сподіватися на когось не слід. Таж обласна адміністрація не повинна тут працювати. Допомогти, це інша справа. Думаю, що обласна федерація справиться з цими питаннями.

Олександр Крупіца

Залишити відповідь