Війна розкидала українських арбітрів: від роботи в Європі до фронту та полону

Війна розкидала українських арбітрів: від роботи в Європі до фронту та полону

Дев’ять арбітрів виїхали працювати за кордоном

Більшу частину з них становлять жінки, але є й три чоловіки – Дмитро Кривушкін, Денис Шурман та Олександр Холодило.

За співпраці комітету арбітрів УАФ та інших асоціацій українці змогли знайти роботу в Італії, Чехії, Швейцарії, Польщі та Німеччині. Арбітрів прийняли до комітетів цих країн та включили в список осіб, яких можуть призначати на матчі різних рівнів.

З цікавого:

* Катерина Монзуль працювала на матчі жіночої італійської серії А. Виходила на поле з прапором України.

* В Італії також українські арбітрині Світлана Грушко, Крістіна Козорог та Софія Причина. Поки не було інформації щодо призначення їх на матчі, але жінкам надали змогу тренуватися та перебувати в штаті Асоціації арбітрів Італії.

* Олександр Холодило теж в Італії – вже працював в чемпіонаті провінції Віченца на рівні U-17. Він уже вивчає італійську мову та вступив до Падуанського університету, щоб продовжити навчання з інформатики, яке розпочав у Харкові.

* Асистентка Марина Стрілецька поїхала до сестри у Швейцарію, а згодом Лучано Лучі допоміг їй з працевлаштуванням у місцевому чемпіонаті. Там вона вже мала призначення на матчі 3-го дивізіону.

* Арбітри УПЛ Дмитро Кривушкін та Денис Шурман опинилися в Польщі та Німеччині відповідно.

«Було повністю зруйновано онкологічний центр у Харкові. Моя дружина хвора на рак, тому нам потрібно було терміново розв’язувати проблему із черговою хімієтерапією. Шосту за ліком ми зробили в Кропивницькому. А вже потім із дружиною та трьома дітьми завдяки одному з волонтерських центрів вирушили до Польщі, де нам пообіцяли безкоштовно провести ще два курси з подальшою операцією», – розповідав Кривушкін (на світлині стоїть зліва), який зараз працює на матчах 2-го та 3-го дивізіонів Польщі. Там же він був головним арбітром благодійного матчу «Шахтар» – «Лехія».

Шурман у Німеччині має призначення на матчі 4-го та 5-го дивізіону.

«У мене син має захворювання, яке потрібно постійно спостерігати. Деякі ліки доводиться замовляти за кордоном. А з огляду на те, які перебої почалися з препаратами, ми з дружиною вирішили вивезти дитину до Європи. Спочатку ми поїхали до родичів у Польщу, але потім друзі підказали, що є можливість знайти житло в Гамбурзі. Так ми і зробили», – говорив Шурман.

Більшість арбітрів лишилася в Україні: служать, волонтерять, потрапляли в полон до рашистів 

* Дмитро Кубряк, який працював на матчах першої ліги, має фах лікаря-нейрохірурга. З початком великої війни він відправився рятувати життя в Маріуполі. З 12 квітня він не виходив на зв’язок, але відомо, що живий та перебуває в полоні. Повну історію про Кубряка читайте тут.

* Ще одна відома історія війни – ув’язнення асистентки арбітра Ірини Петрової в Новій Каховці. 9 травня в окупованому місті її примусово доставили до відділку поліції, де вона провела наступні 4 дні.

«Мене лякали, що можуть дати мені від 3-15 діб до 10 років чи навіть більше. Ми відмовилися судити їхні футбольні матчі, а друге – я відстоювала позицію нашої країни, я була і є за Україну. 9 травня я вийшла у жовто-блакитній майці, з прапором», – розповідала Петрова після того, як їй вдалося виїхати з окупованих територій.

* Арбітр УПЛ Максим Козиряцький лишився в Запоріжжі, де допомагав воїнам з гуманітаркою.

«Він допомагає козакам захищати Україну від російських агресорів. Козиряцький забирав усю зібрану нами гуманітарку зі Львова, і коли допомогу було доправлено до наших воїнів, хлопці на передовій дякували. У нас були сльози на очах, що хоч маленька, але наша допомога дозволить українцям ще на крок наблизитися до перемоги над агресором», – розповідала арбітриня Анастасія Волощук.

* Євген Єрємєєв вступив до терооборони Миколаєва 1 березня.

«Спочатку це було патрулювання міста від мародерства, також ми виїжджали на блокпости для допомоги ЗСУ, а зараз у нас утворився повноцінний батальйон. Ми зайняли відповідні позиції, щоб зустрічати ворога», – казав Єрємєєв ще наприкінці березня.

Асистент арбітра другої ліги Максим Тютерєв (на світлині) вступив до лав добровольчого об’єднання «Варта Дніпра», готувався перейти в тероборону.

«До наших обов’язків належить охорона інфраструктурних об’єктів, у тому числі волонтерських центрів та місць, де мешкають переселенці. Також допомагаємо поліції в патрулюванні міста. Окрім цього, проходимо навчання всім тонкощам воєнного часу», – описував свою службу Тютерєв.

* Костянтин Ожійов працював асистентом арбітра в чемпіонаті U-19, а тепер – служить в ЗСУ на Сумщині.

«Я просто подумав, що якщо всі виїдуть, то нікому буде захищати наше місто, область та країну. Мама з татом одразу сказали, що вони нікуди не поїдуть. Я дуже через це переживав і тому вирішив, що маю бути корисним для своєї країни саме тут», – пояснював свою мотивацію Ожійов.

* Частина арбітрів допомагала волонтерською діяльністю. У березні цим займалися в Києві координатор асистентів арбітра Леонід Ярмолинський, асистент арбітра УПЛ категорії ФІФА Віктор Матяш, асистент арбітра УПЛ Олександр Беркут, асистенти арбітра першої ліги Віктор Алавук і Олексій Дубовий, арбітр першої ліги Дмитро Кузавлєв, асистент арбітра другої ліги Анастасія Резнік, асистент арбітра другої ліги Дмитро Подвальний.

* Євгена Арановського підключали в ефіри «Футбол 1/2/3», коли збірна України проводила червневі матчі. Арбітр ФІФА коментував спірні епізоди, які траплялися в цих зустрічах.

* Миколі Балакіну, Ярославу Козику та асистенту Євгену Петракову вдалося підтримувати форму в Україні. Зокрема, вони працювали на товариських матчах на Закарпатті.

m.ua.tribuna.com

Залишити відповідь