Валерій Доля: фланговий форвард, що «вибігає» з 4 секунд

Валерій Доля: фланговий форвард, що «вибігає» з 4 секунд
1_Sorokin

У новій рубриці PFL.ua «Під мікроскопом» – ігрова характеристика гравця, який вийшов на новий рівень майстерності в «Енергії» в сезоні 2020/21.

Не граючи центрального форварда, 22-річний Доля став найкращим бомбардиром «Енергії» в поточному чемпіонаті (6 голів). А за неповних п’ять сезонів у складі новокаховців Валерій відзначився 11 голами та 4 результативними передачами в 63 матчах чемпіонату та кубка України. Дебютував же на професіональному рівні він ще школярем – у 17 років.

Оцінити ігрові якості та перспективи Долі ми попросили тренера, який уже кілька років працює з цим гравцем. Олег Федорчук до недавніх пір очолював «Енергію», прийняв нещодавно «Таврію», а в минулому працював з «Нафкомом», МФК «Миколаїв», ФК «Полтава» та низкою інших вітчизняних клубів.

Перспективність – 5/5

Здібний молодий гравець. Я мало знаю футболістів, хто б у 22 роки мав шостий сезон виступів у складі двох різних команд.

Швидкість – 5/5

Ну от 30-метрівку він пробігає за 3,85 – 3,87. Думаю, фахівцям ці цифри багато скажуть. Чудова стартова швидкість.

Права нога – 5/5

Ліва нога – 5/5

Це рідкісний випадок, але у нього рівноцінні ноги – і удар однаково підступний, спадний.

Гра головою – 4/5

При зрості десь у 174 см він все ж уміє грати головою. Статистика свідчить, що Валера виграє багато верхових м’ячів, хоча, звичайно, при завершенні атак йому росточку не вистачає.

Техніка – 4/5

Все в порядку з ударом, але є певні проблеми в грі в пас (особливо на середній і дальній дистанції).

Дриблінг – 5/5

Один із найбільш сміливих гравців Другої ліги в плані індивідуальних дій.

Гра на контратаках – 5/5

Його «хліб» – чудово грає на просторі, вміє пробити після індивідуального проходу чи короткої перепасовки.

Гра в позиційних атаках – 4/5

Загалом, атакує досить впевнено (недарма він у нас зараз грає саме лівого форварда, а не, скажімо, флангового півзахисника), єдиний недолік стосується якраз передач і того, що він не завжди приймає правильні рішення.

Витривалість – 5/5

Більшість матчів він у нас грає повністю, та й тести на витривалість завжди у нього в п’ятірці найкращих.

Фізична сила – 4/5

Тендітний за будовою тіла. Компенсує це швидкістю та чіпкістю – здебільшого, вдало

Агресія – 5/5

Цей параметр у Валерія «зашкалює». Іноді навіть на шкоду командним діям бере гру на себе. Настільки яскравий індивідуаліст, що, буває, команда забиває, а він все одно невдоволений своїми діями й картає себе, що міг зіграти ще краще.

Універсалізм – 3/5

Ми пробували його в центрі – не пішло. Все-таки він підпорядковує гру під себе, його тягне на простір, на фланг. Але нічого, це ще молодий гравець, як тільки додасть у розумінні гри – обов’язково стане й більш різностороннім, навчиться грати з різних позицій.

Загальне ігрове мислення – 4/5

Безсумнівно, це вмілий гравець атаки. Він забиває там, де інші б і до точки удару не дійшли. Він вміє вийти зі складної ситуації, з оточення. Поки що переживає цей перехід від дитячого футболу – зловживає індивідуальними діями. Проте я не «вибиваю» це з нього, тому що в українському футболі дуже мало сміливих, ініціативних гравців, які спокійно можуть обіграти суперника з місця. Доля грає з 17 років, ми його навіть відправляли з команди на перестажування, але він молодець – повернувся до нас сильнішим, тренувався, доводив рівень і зараз вийшов у лідери команди. За умови лояльності тренера, який буде готовий працювати над індивідуальною грою Долі, він може дорости до 6-8 команди УПЛ. Це чесний, працьовитий хлопець, у якого правильна спортивна мотивація.

pfl.ua

Залишити відповідь