В’ячеслав Богун: «Цей сезон був одним із найвдаліших».

В’ячеслав Богун: «Цей сезон був одним із найвдаліших».

Футбольний сезон на Херсонщині пішов до історії. Яким він був? На це та інші запитання відповідає голова Херсонської обласної федерації футболу В’ячеслав Васильович Богун.

– На Херсонщині пройшло дуже багато змагань, як обласного рівня, так і Всеукраїнського. Це, в першу чергу, кубок та чемпіонат області. Хоча в них брали участь не багато команд, але вони пройшли на хорошому рівні. Футбольний рік відкрив кубок області. На старт вийшло п’ять команд, а у фіналі, який відбувався у Бериславі, зустрілися «Дружба» з Новомиколаївки Високопільського району та «Авангард» з Каховки. У цікавій боротьбі перемогли новомиколаївці. Потім розпочався чемпіонат. На старті було сім команд. Однак «Мир» з Горностаївки знявся з турніру за тур до завершення першого кола. Тому довелося анулювати  результати. Далі грало шість колективів. Поза конкуренцією був хлібодарівський «Колос», який виграв усі матчі і достроково став чемпіоном,  зробивши тим самим подарунок до 40-річчя утворення команди. А от за друге та третє місця точилася боротьба до останнього матчу. Срібним призером стала «Вікторія» з Бехтер, а бронзовим – СК «Чорнянка» з Чорнянки.

IMG_5506

-Однак це не всі змагання для дорослих, що проводилися в області?

-За традицією був проведений 23-й розіграш кубка закриття сезону, що нині носить назву кубок газети «Новий день». У якому вже взяли участь вісім команд. У фіналі грали хлібодарівський «Колос» та «Дружба» з Новомиколаївки. І знову перемогу святкував «Колос». Крім того проводився кубок обласної федерації серед ветеранів – кому за 35 років, де за трофей змагалося вісім команд. А перемогла херсонська команда «ЯФА», що переграла у фінальному поєдинку скадовський «Джарилгач». Фінальним акордом став матч за суперкубок Херсонщини, де зустрічалися минулорічний володар кубка області «Колос» з Хлібодарівки та «Вікторія з Бехтер, як чемпіон 2014 року. І втретє переможцями стали футболісти з Хлібодарівки.

IMG_9300

-Це обласний рівень, а на Всеукраїнському теж попрацювали?

– «Авангард» з Каховки грав у чемпіонаті країни серед аматорів. А «Колос» з Хлібодарівки представляв Херсонщину у кубку серед аматорських команд і пробився у 1/4 фіналу. Ми приймали дві зони різного віку клубу «Шкіряного м’яча». По чотири команди грали у Каховці та Скадовську. Змагання були проведені на високому рівні, за що обласна федерація і отримала листа з подякою від президента аматорського футболу України Федора Івановича Шпіга. Одними з хороших змагань за участю серед організаторів нашої федерації був турнір  чотирьох юнацьких команд, що носив назву «Крим – це Україна», що відбувся у Херсоні на стадіонах «Кристал» та в Антонівці. Всі залишилися дуже задоволеними, особливо учасники. Пройшов на Херсонщині і жіночий чемпіонат країни серед шістнадцятирічних дівчат з нашою участю. Обласна федерація була організатором цих змагань у Скадовську. У турнірі взяла участь 21 команда. Команди грали на двох стадіонах у Скадовську та Новомиколаївці цього району. Ми показали нашу південну гостинність. Всі були дуже задоволені, адже тут зібралися понад чотириста дівчат-футболісток з усіх куточків країни. За це президент Федерації футболу України Андрій Павелко написав листа-подяку на ім’я голови облдержадміністрації.

-Як справи у нас в області з жіночим футболом?

-У нас проводиться чемпіонат області в кількох вікових групах. А збірна Херсонщини брала участь крім вище згаданих, ще у двох Всеукраїнських змаганнях у Калуші на Іванофранківщині та у Миколаєві.

IMG_5248

-Про дитячий футбол не забували?

-Йому ми приділяємо особливу увагу. Тут було найбільше змагань. Це і чемпіонат по класу «А» і «Б». Це різноманітні дитячи турнірі для різних вікових груп, що проходили на призи відомих майстрів шкіряного м’яча або присвячувалися пам’яті футболістів чи тренерів, що вже пішли з життя. Це участь наших команд у чемпіонаті країни по двох вікових групах. Ми роздали у всі ДЮСШ 600 м’ячів.. Тут дуже плідно працює дитячо-юнацька футбольна ліга, де виконавчим директором є В’ячеслав Роль.

-Кадрів кваліфікованих вистачає в області?   

-Приділяємо увагу і навчанню тренерів. Вже підготовано 47 спеціалістів, які отримали диплом «С». І зараз у нас навчається група з 12 чоловік. Бажаючі є, тому ми продовжуємо роботу у цьому напрямку. Також направили двох тренерів у Київ, де вони навчаються і отримають диплом «С», що дає право тренувати жіночі команди. Ми провели перепідготовку з Херсонським центром підвищення кваліфікації вчителів фізкультури області. Приємно що на Всеукраїнському конкурсі по методиці викладення уроку футболу у школі вчитель з Херсонської школи №30 став переможцем. До речи, за заслуги у розвитку футболу двох наших представників В’ячеслава Роля та Віктора Бербенцева було нагороджено орденом ФФУ «Знак пошани». А наша федерація за рейтингом серед областей стабільно у першій п’ятірці. Тому вважаю, що цей сезон був одним з самих вдалих.

-Є над чим працювати?

-Звісно є. В першу чергу потрібно залучити як можна більшу кількість учасників до обласних змагань. Тому розглядаємо у наступному чемпіонаті проведення на першому етапі зональних змагань. Адже не всі мають змогу у ці тяжкі часи робити далекі виїзди. Ми купили за свої кошти м’ячі і вручаємо їх усім командам, що приймали участь в обласних змаганнях. Ми увійшли у зиму, але робота не зупиняється, бо зараз вже розпочалися футзальні чемпіонати області серед дітей та дорослих. Життя у федерації області триває.

Інтерв’ю вів Олександр Крупіца
Фото автора

 

Залишити відповідь