Уперше в своєму житті провели арбітраж змагань вихованці Школи футбольного арбітра

Уперше в своєму житті провели арбітраж змагань вихованці Школи футбольного арбітра

Уперше в своєму житті провели арбітраж змагань цьогорічні вихованці Школи футбольного арбітра при Херсонській обласній федерації футболу – Душеіна Марія та Жужа Сергій.

Для першого разу директор регіональної школи, заступник голови ХОФФ та голова Комітету арбітрів Анатолій Жосан довірив їм суддівство юнацького турніру з футболу на призи Максима Старцева – вихованця СДЮСШОР з футболу «Кристал», серед юнаків 2002-2003 років народження.

Протягом п’яти днів турніру молоді арбітри змогли показати на практиці, так сказати в польових умовах, усі свої знання та вміння, засвоєні в Школі.

IMG_7904

Ще один цьогорічний випускник Гладкий Сергій також брав участь у суддівстві, але для нього це не вперше, оскільки проводив арбітраж Першості міста. Тому на футбольному майданчику почував себе більш впевненіше та вільніше.  Можливо через це він був головним суддею першого матчу турніру. А допомагали йому в якості асистентів – Марія Душеіна та Сергій Жужа. У наступному матчі в ролі головного судді на поле вийшла Марія, а Сергій зайняв її місце. Третій матч судив Сергій Жужа, а допомагали йому, звичайно, Марія Душеіна та Сергій Гладкий.

IMG_8069

Наступного дня на поміч трійці прийшли минулорічні випускники Школи футбольного арбітра при ХОФФ – Онищенко Влад, Макаренко Ігор, Постолюк Дмитро та Фірманчук Віталій, які вже проводять матчі дитячо-юнацької футбольної ліги України (ДЮФЛУ). До речі, по черзі вони допомагали новачкам до самого завершення турніру. Адже не така-то вже і легка ця справа. Необхідно бути дуже-дуже уважним та швидким не лише фізично, але й у прийняті рішень. Погодьтеся це складно. Мабуть, всі відразу згадали як довго (по часу) були уважними на шкільних уроках. Хвилин 15 і не більше, а тут тайм іде 30 хвилин. А ще треба постійно переміщатися по полю та контролювати гру. Думаю, тепер зрозуміло чому так мало арбітрів.

IMG_7971

Що стосується новачків, то, за словами Анатолія Миколайовича Жосана, вони справилися зі своїм завдання. Звичайно, були і помилки…  А як без них? На них же вчаться! Після кожного тайму голова Комітету арбітрів збирав суддів та аналізував дії кожного, вказував не лише на помилки, але й хвалив за правильно прийняті рішення, які, до речі, подобалися не всім, особливо тренерському складу. Та в цілому Сергій, Маша та Сергій – великі молодці! Сподіваємося, що в них все вийде у професійній кар’єрі футбольного арбітра.

Олена Ковтун

Підбірка фото з арбітрамиото з арбітрами

Залишити відповідь