Тренерський ракурс. Сергій Шевченко – найкращий тренер 2-го тижня Другої ліги

Тренерський ракурс. Сергій Шевченко – найкращий тренер 2-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів 2-го туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19.

На Херсонщині нині відразу чотири команди Другої ліги – окрім місцевих клубів «Енергія», «Кристал» та «Мир», це ще й «Таврія» із АР Крим, яка тимчасово базується й проводить свої домашні матчі в місті Берислав. Тому недарма її матчі із сусідами також набувають характеру принципових, а всі ці чотири команди у Групі «Б» значаться серед претендентів на найвищі місця.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Таврії» Сергій Шевченко. Його підопічні завдали поразки гостям із Горностаївки (2:1), продовживши вдалі виступи в новому сезоні.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Мир» – потужний клуб із хорошими можливостями та підбором гравців. Недарма з року в рік цей колектив претендує на місця у п’ятірці найкращих Групи «Б», куди прагне й «Таврія». Ігри таких суперників називають «матчами за шість очок», тому вольова перемога над горностаївцями належить до суттєвих досягнень сімферопольців.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У «Таврії» скромний склад – вона постійно грає обмеженою основною обоймою (за ефективністю використання кадрових ресурсів Шевченка можна ставити у трійку найкращих поруч із колегами з Нікополя та Нової Каховки), а тут іще й травма провідного форварда Соколана, який вимушений пропустити весь старт сезону. Утім, у суперників відзначаємо втрату Бринька, який пропускав звітний матч через вилучення у минулому турі.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб сімферопольців вирішував кілька складних завдань. По-перше, в атаці вдалося успішно замінити Соколана Воронченком, який раніше (до переходу в «Таврію» у Першій лізі та юнацьких збірних України) грав суто півзахисника. По-друге, за рахунок універсалізму гравців налагоджена потужна центральна вісь. По-третє, при неповному запасі кримська команда зберегла свіжість та своєчасними замінами утримала темп.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Таврія» – одна із тих команд, де на противагу статичному футболу переважної більшості клубів нижчих ліг ставиться ігрова імпровізація, сольні рейди, зміни позиціями. Велику роль відіграє ініціативність гравців, яку заохочує штаб. Тому при номінальній схемі 4-2-3-1 у різних фазах гри сімферопольці нарощували кількісну перевагу на окремих ділянках поля, а такі гравці, як Масалов, Біжко та Гриппа, дуже вдало діяли з глибини.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Старт сезону видався дуже успішним для «Таврії». Команда пройшла у другий кваліфікаційний етап Кубка України, а в чемпіонаті йде в трійці найкращих. Її ефективність складає 78% (дві перемоги та одна нічия у трьох стартових іграх). Від початку травня безпрограшна серія кримчан складає вже 8 матчів (7 перемог та 1 нічия в офіційних матчах).

Лауреат 2-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Сергій Шевченко («Таврія»)
Середній бал – 4,8

uafc.org.ua

Залишити відповідь