Відразу п’ять клубів, що базуються в Херсонській області, виступають на всеукраїнському рівні – «Енергія» (Нова Каховка), «Кристал» (Херсон) і «Таврія» (Сімферополь, тимчасово – Берислав) у Другій лізі ПФЛ, «Таврія» (Новотроїцьке) та СК «Каховка» – у чемпіонаті України серед аматорських команд сезону 2019/20.
Попри таку високу конкуренцію (як турнірну, так і в боротьбі за ресурси – зокрема, кадрові), всі ці колективи стараються вирішувати свої турнірні завдання, бути якомога вище в таблиці та видавати особливо видовищні дербі. Як те, яке розіграли в вересні СК «Каховка» – «Таврія» (2:1) – це був один із найбільш напружених матчів чемпіонату. Виходить так, що обидві команди, які наразі йдуть на 5-6 місцях, навесні будуть конкурувати й за вихід у плей-офф, відстаючи наразі лише на кілька очок від бажаної трійки найкращих.
Дмитро Кузнєцов
Про перше півріччя чемпіонату, роботу під час антракту та плани на весну нам розповідає головний тренер СК «Каховка» Дмитро Кузнєцов.
– Розпочнемо з актуального: як справи у вашої команди? Які у вас плани на зимову перерву?
– Наразі команда в відпустці, збори заплановані на 1 березня. На жаль, поки що незрозуміло, на яку кількість матчів ми вийдемо: чуємо, що з Чемпіонату ААФУ знялася команда «Кремінь-Юніор», а у нас в області негаразди – неясно, скільки команд збереться на чемпіонат 2020 року, а звідси – ми не можемо спрогнозувати, скільки у нас буде матчів. Це створює значні незручності при формуванні плану команди – сім матчів на всеукраїнському рівні до кінця регулярного чемпіонату, невідомо скільки матчів у чемпіонаті області (минулого року там було чотири учасники).
Показати більше
– А які плани, власне, СК «Каховка»? На 2020 рік точно заплановано участь в змаганнях ААФУ, а як відносно вищого та нижчого рівня?
– Відносно Другої ліги – ранувато розмовляти. Не готові ми за інфраструктурою, а «командою-одноденкою» бути не хочеться. Тому рішення підійматися вгору поки що не стоїть. Обласні змагання ми з рахунків не скидаємо, безперечно, нам цікаво там грати, це доповнює нашу ігрову практику – питання тільки в кількості учасників і, відповідно, матчів. Щодо Чемпіонату ААФУ, ми тут третій сезон, і нам все ще дуже цікаво.
– Тим не менш, є вже гравці, які можуть «підвищитися в класі» особисто – говорю про тих, хто досяг серйозного прогресу в сезоні 2019/20. Чи випадково інші клуби не націлилися на ваших гравців, які суттєво додали за останній рік?
– Це біда всього аматорського футболу – ми не маємо важелів, щоб закріпити за собою гравців у юридичній площині. Ясна річ, нам приємно, що СК «Каховка» вдається розкривати таланти. Раз є у нас футболісти, які входять у число найкращих за своїми амплуа в змаганнях, то, значить, добре працюємо.
Не буду приховувати – з нашої команди відразу кілька гравців поїхали в т.зв. «команди майстрів» – клуби Другої, Першої ліг. Інтерес до них присутній. Ми, зі своєї сторони, й надалі будемо знаходити такі «зірочки» й доводити їх до професіоналів. І, на жаль, вкотре зіткнемося з такою проблемою – збирати наново склад.
– А як взагалі ви знаходите таланти? Той же воротар-легіонер Огаї в ваших краях був невідомим, інші або грали на молодіжному рівні, або десь на обласному…
Точукву Огаї
– Чесно кажучи, цим і цікавий цей весь футбольний процес. Приміром, Жиганов у сімферопольській «Таврії» «глухо» сидів у запасі, а у нас заграв – і яскраво, і результативно. Огаї потрапив до нас завдяки «сарафанному радіо» – ми відразу звернули увагу на його антропометричні дані, а потім підтягнули й воротарську техніку. Так, він не Шовковський, але на нашому рівні дуже здорово себе проявив – перші кілька турів взагалі не пропускав, надалі немало виручав, тож і завоював місце в основному складі. Так і шукаємо людей: дивимося на позитивні якості, працюємо над ними й радіємо, коли вони додають.
– Зміни плануються масові чи точкові?
– Навіть не можемо на даний момент про це говорити – хтось на переглядах, когось активно «переманюють». У нас є кілька досвідченіших гравців, «динозаврів» аматорського футболу, позиції яких надійні й прогнозовані. Є й ті, хто може піти. Доведеться підшукувати людей, але нічого – це теж частина нашої роботи.
– Ваша група відпустила на підвищення «ВПК-Агро», який зараз у лідерах і в Другій лізі, а також попрощалася з ФК «Дніпро». Утім, і новачки – досить імениті. Як оціните нинішній сезон у порівнянні з попередніми?
– Змагальний рівень хороший. Додалися дуже серйозні команди – «Зірка», ФК «Вовчанськ». Із командою з Харківщини ми до цього сезону не перетиналися, а вони за грою мені сподобалися. Мені здається, за рівнем вони відповідають Другій лізі. Навіть присутність таких команд, як «Кремінь-Юніор» чи СК «Дніпро-1-Борисфен», це абсолютно нормально – у них молоді гравці, хай «оббиваються» на дорослому всеукраїнському рівні. Чому ні?
Щодо Групи 3, скажу так: перша п’ятірка – це суперники дуже гідного рівня. Ми стараємося не відставати, думаю, ніхто з них не скаже, що з нами було легко.
– А на що націлюється СК «Каховка» в такому оточенні?
– У нас кожна гра – як фінальна. Як би не було важко, наші плани – тільки на плей-офф. Хай там п’ять очок відставання, хай 22 – ми все одно б боролися й віддавалися в кожному матчі. А тим більше, зараз, вважаю, реалістично боротися, інтрига є, шанси є, просто треба робити свою справу.
– У своїй групі СК «Каховка» – друга за відвідуваністю прямо за «Зіркою», що ще недавно грала в Першій лізі. Отже, в своїй боротьбі розраховуєте на підтримку «12-го гравця»?
– 100%. Підтримка наших людей – це один із найголовніших факторів для СК «Каховка». Спасибі їм, що приходять, підтримують. Від них усе й іде. Без глядачів футбол – не футбол. Мені дуже приємно, коли в дербі багато публіки. Є вірні фани, які з нами навіть на виїзди вирушають. Поклон цим людям. Хлопцям теж приємно грати, коли їх «женуть» вперед і палко підтримують.
– Ваша область після кількох років провалу дуже активно й масово представлена на всеукраїнському рівні. Це для вас добре чи погано, адже інші клуби заглядаються приблизно на тих же гравців, що і СК «Каховка»?
– В принципі, конкуренція – це нормально, у кожного свої завдання, свій погляд на ведення роботи. Кожен хоче свого: комусь потрібен різко результат, хтось орієнтується на більш досвідчених гравців. Ми завжди орієнтувалися на молодих гравців, яких можна було б розвинути, поліпшити. Можливо, якби мали змогу, й запрошували б «сформованих зірок», але раз так – то так. Ми ні на що не скаржимося, й на конкуренцію в тому числі.
– А чи є якісь місцеві таланти на зміну тим, хто покидає СК «Каховка» заради команд інших міст?
– От тут є дуже серйозна проблема. У нас у Каховці дуже велике «випадання» саме тих вікових категорій, які нам потрібні – молоді 15-19 років. Наразі ДЮСШ Каховки працює добре, хороший потік діток пішов, тренери стараються. Але був такий перепад років 4-5 тому, коли втратилося десь те покоління, яке б якраз зараз нам посприяло. Тому ми тримаємося й із великими сподіваннями поглядаємо на тих юних футболістів, яким ще треба 2-5 років, аби вийти на наш дорослий рівень. Вихід із «прірви» є. ДЮСШ працює на повну потужність. Просто зараз треба перечекати, поки це все відновиться. Ми молоді дарування шукаємо – і раді, що той же Кисельов 2003 р.н. у нас дебютував і в першому ж матчі забив свій дебютний м’яч.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.