Ще раз про «Кристал»

Ще раз про «Кристал»

Одночасно радісно і сумно було бути присутнім на херсонському стадіоні «Кристал» на відкритті реконструйованої спортивного майданчика, тепер уже зі штучним покриттям розміром 42 на 22 метри, на яку було витрачено близько мільйона гривень.

Це прекрасний подарунок юним футболістам, які проживають в центральній частині обласного центру. Тепер вони можуть в будь-яку погоду вдосконалювати свою майстерність в улюбленій грі. Але цим хлопчакам буде непросто виконати свою заповітну мрію потрапити в професіонали, так як вершина футбольної піраміди в нашій області команда «Кристал» практично розпалася.

Херсонська футбольна команда “Кристал” має досить пристойну історію. Але вона як пішла на канікули в листопаді минулого року, так і ще не зібралася для продовження чемпіонату країни. Та й збиратися нікому. Одні розбіглися інші, звільнені. А 23 лютого день заявки команди в ПФЛ.

Тому користуючись нагодою, що на відкриття майданчика зібралися всі керівники, від яких залежить сьогодення і майбутнє футболу в обласному центрі та Херсонщині, нашому кореспонденту вдалося запитати і почути думку двох головних чиновників з цієї ситуації, від яких залежить вирішення цього питання.

Голова Херсонської виконкому Володимир Миколаєнко.

– Я згадую своє дитинство, бо народився тут, на Червоностудентській. І майже увесь вільний час проводив саме на цьому стадіоні. Тоді  багато приділялося уваги саме дітям. Вони займалися спортом і росли здоровими. Тож і зараз це головне завдання для нас. Тому цей майданчик – чудовий подарунок саме для дітей, що мешкають тут.  Треба у кожному районі створити такі майданчики. Це гарний приклад того, як потрібно перейматися справами дітей.

– Звісно, діти будуть займатися футболом. Але їм потрібно рости, до чогось прагнути. Такою перспективою  і була наша херсонська професійна команда “Кристал”. Але зараз її практично нема.

– Я не погоджуюся. Думаю, що  будемо займатися і підтримувати клуб. Тут єдина проблема – потрібно зробити, щоб це був комунальний заклад. Щоб футболісти були захищені, мали трудові книжки.  Сподіваюся,  найближчим часом цю проблему вирішимо.

– Чи не буде пізно? Адже 23 лютого  команда вже повинна заявлятися. Хто буде нею займатися? Чи виділили на її утримання гроші, хто буде ними розпоряджатися? Бо не існує ані клубу, ані команди.

– Зараз радяться депутати. Визначаються профільні комісії. Будуть надані рекомендації, так що найближчим часом це питання ми закриємо. Як на мене, клуб повинен бути. Це питання навіть не обговорюється. Потрібно навіть збільшувати   фінансування команди. Торік ми намагалися, аби  прийшли спонсори. Але вони кажуть, що готові допомагати клубу, а не якійсь приватній організації. Тому мені здається,  клуб має стати комунальним підприємством.

– Однак це потрібно робити швидко, а не тільки говорити.

– Мій перший заступник провів такі зустрічі і, певно, у нього вже є напрацювання. Цим питанням займаються, і  найближчим часом воно вирішиться.

 

А ось що сказав  голова обласної федерації футболу і глава облдержадміністрації Андрій Гордєєв:

–  У нас команда другої ліги, але немає інфраструктури. Ми її повинні створити. Повинні формувати кадровий потенціал під щось. Цей процес має бути взаємним. А поки спроби запросити хороших тренерів зводяться до нуля. Наряду з тим, що ми виховуємо дітей, повинні стимулювавати будівництво стадіонів та інших спортивних споруд.

– Але “Кристал”  під загрозою зняття з чемпіонату?

– На жаль, у міському спорті  немає єдиної червоної лінії, по якій він би рухався.  Але я оптимістично налаштований, що незабаром це   вирішиться. Ми вже приступили до пошуків спільного рішення. І думаю, що зможемо спільно його  знайти.

Олександр Крупіца

Залишити відповідь