Президент ФФУ відвідав оновлений Музей футболу в Одесі

Президент ФФУ відвідав оновлений Музей футболу в Одесі
Президент Федерації футболу України Андрій Павелко в рамках робочого візиту до Одеси побував у місцевому Музеї футболу. Музей було відкрито у 2014 році Емануїлом Ганєвим, який зібрав унікальні фотографії, книги, більше 1900 шарфів, 540 футболок та інших експонатів футбольної атрибутики.

Нагадаємо 28 травня, в Одесі відбулась перша сесія з обговоренням проекту «Стратегії-2030». В заході під головуванням президента Федерації футболу України Андрія Павелка взяли участь представники федерацій Одеської, Миколаївської, Херсонської обласної федерації футболу: голова ХОФФ Андрій Гордєєв перший заступник голови ХОФФ Сергій Хлань, виконавчий директор ХОФФ Олексій Кручер, заступник голови ХОФФ Володимир Володін, член виконавчого комітету ХОФФ Володимир Коновалов, член виконавчого комітету ХОФФ Ігор Хомінець, а також представник від Кримської федерації футболу – віце-президент Микола Паламарчук.1

Керівник ФФУ мав нагоду побачити експонати, присвячені історії становлення професіонального одеського футболу, починаючи з 1878 року і до сьогоднішнього дня, а також залишився враженим колекцією особистих речей іменитих футболістів світового значення.

«Хто не пам’ятає минулого – той не має майбутнього. Хочу подякувати кожному мешканцю міста, який передав музею частинку особистої історії – це важко переоцінити. Радий, що в Одесі ентузіастам вдалося зібрати унікальну колекцію експонатів, присвячених історії гри у місті та у світі. Такі ініціативи – запорука того, що любов до футболу в Україні ніколи не ослабне.

Я навіть не міг уявити, що музей в таких масштабах може бути. Я бачив багато музеїв, і подумав, що здивувати мене точно не вийде. Здивувати вийшло, і це дуже приємно. Сюди має приходити молоде покоління прихильників футболу, уболівальників та дітей. Побачивши це, доторкнувшись до цього, вони обов’язково прийдуть до футбольної секції та стануть майбутнім поколінням футболістів. А нам це і необхідно – щоб якомога більше дітей захоплювалося футболом», – висловив Павелко свої думки щодо побаченого у стінах одеської пам’ятки футболу.

Під час екскурсії президент ФФУ зустрівся з ветеранами футболу Одещини, зокрема – з легендарною постаттю для вітчизняного спорту №1 Валерієм Поркуяном, який отримав з рук президента Федерації почесну відзнаку. «На відміну від мене, Андрій Павелко – уперше у Музеї, і він здивований, що тут так красиво. Це дуже добре, що він приїхав і побачив все на власні очі. Сподіваюся, президент ФФУ ще не раз радуватиме нас своїми візитами у майбутньому» – сказав Валерій Поркурян.

Зі свого боку Андрій Павелко повідомив, що ФФУ збирається підтримати дитячий турнір на честь триразового чемпіона СРСР, учасника чемпіонатів світу 1966 та 1970 років, який вже незабаром буде організовано у «Південній Пальмірі».

Також під час поїздки на південь України Андрій Павелко нагородив учасників відкритої першості міста «Одеса. Відрада», в якій беруть участь юні футболісти вікових груп 2004-2005, 2007-2008 та 2008-2009 років народження з 56 команд. Від національної асоціації представникам команд традиційно дісталися комплекти футбольних м’ячів.1 4

ffu.org.ua

Залишити відповідь