Помста за принципову позицію і позов проти росії в ЄСПЛ?

Помста за принципову позицію і позов проти росії в ЄСПЛ?

Вже протягом більш ніж місяця Українська асоціація футболу перебуває під масованим інформаційним обстрілом. За “дивним збігом обставин” нова замовна кампанія проти УАФ та її керівництва розпочалась після того, як асоціація подала позов – єдиною серед усіх спортивних організацій України – до ЄСПЛ щодо відшкодування українському футболу збитків, завданих російським агресором. Майже одразу після цього УАФ сама опинилася серед мішеней агресії рф в Україні.

За активну антиросійську позицію, за вимоги виключити російські команди зі змагань УЄФА та складу ФІФА представники проросійських сил в Україні розгорнули проти асоціації замовне кримінальне переслідування.

Що трапилось?

Кримінальне провадження, яке було зареєстроване ще чотири роки тому, раптом перетворилося на зброю проти УАФ. Парадокс у тому, що саме асоціація ініціювала розслідування цієї справи — за фактом розтрати коштів УЄФА через компанію “Ньюпорт Менеджмент”. Саме асоціація виявила та ліквідувала непрозору схему розподілу коштів, яка діяла понад 20 років. Вона весь час контролювалася виключно попереднім керівництвом УАФ (тоді — ФФУ), яке належить до проросійської політичної сили та перебувало в тісних стосунках із головним російським представником в Україні — Віктором Медведчуком.

Відтак причиною кримінального тиску на керівництво УАФ є не що інше, як спроба проросійських політиків змусити асоціацію припинити боротьбу проти рф, а також заблокувати процес підготовки України до участі в ролі організатора в чемпіонаті світу-2030.

Нещодавно адвокати УАФ ознайомилися з “повідомленням про підозру”, яке слідчі Нацполіції, напевно, дуже поспішаючи, складали на ім’я президента УАФ Андрія Павелка. За їх оцінкою така підозра є повним фіаско фальсифікаторів кримінальних звинувачень, а сама справа не має жодних перспектив.

В даному випадку за основу претензій до керівництва УАФ цього разу взяли кримінальне провадження, яке стосується будівництва заводу з виробництва штучної трави. Цю справу майже три роки розслідували детективи НАБУ, після чого дійшли висновку про відсутність доказів винуватості президента УАФ.

Що змінилося?

Зараз же, коли справа від НАБУ потрапила в поліцію, із неї просто викинули частину документів про здійснені платежі. За словами адвокатів УАФ, “ніякого креативу чи дрібних фальсифікацій, як у провадженні з «Ньюпортом», поки що не спостерігається”. “Просто частину матеріалів провадження — у піч, і домальовуй “ознаки кримінального правопорушення” будь-кому зі свідків”, – відзначають юристи.

Прогноз

За оцінками адвокатів, справа розвалиться в першому ж суді, який вивчить її не в половинчастому, а в повному обсязі. Особи ж, причетні до фальсифікації провадження, нестимуть відповідальність.

Але існує і вірогідний песимістичний сценарій, відповідно до якого проросійське лоббі із числа замовників намагатиметься чинити тиск на суддів, як це було минулого разу. Однак усі такі факти фіксуються, а справа врешті-решт усе одно розвалиться.

Сподіваємось, що хтось із виконавців замовлення проти УАФ таки отямиться й відмовиться від співпраці з проросійськими  представниками. У такому разі адвокати УАФ гарантують всім прокурорам і слідчим кваліфіковану юридичну допомогу.

Залишити відповідь