Ніколи не зліть Караваєва: оцінки Динамо за перемогу над Фенербахче

Ніколи не зліть Караваєва: оцінки Динамо за перемогу над Фенербахче

Sport Arena аналізує дії футболістів київського Динамо в матчі кваліфікації Ліги чемпіонів проти турецького Фенербахче

Динамо продовжує боротьбу за вихід у груповий турнір Ліги чемпіонів. Після нічиєї 0:0 в умовно домашньому матчі кияни зуміли переграти Фенербахче на його полі (2:1), так що тепер гратимуть у плей-офф. Як провели цей матч динамівці й чому український клуб зумів вибити суперника з більшою кількістю легіонерів і сумарною вартістю складів? Розбирається Sport Arena.

Георгій Бущан – 7,5

Ми не пошкодуємо епітетів нашому голкіперу – за два матчі в площину воріт Бущана прилетіло 14 влучних ударів. Майстерно відбитий пенальті Валенсії, хороші сейви після ударів з гри та інших стандартів того ж Валенсії, Салаї, Бруми сповна компенсують помилку на виході, яка призвела до єдиного голу Фенербахче. У цього матчу був герой, його звуть Георгій.

Томаш Кенджера – 7,0 << 91’ 20. Караваєв

Продуктивний матч Кенджери. Часто перегравав суперників на фланзі, брав участь у комбінаційній грі та традиційно непоступливо діяв проти своїх суперників. Здійснив дуже майстерний асист під гол Буяльського, коли Томек познущався з Кадиоглу й вистелив м’яча під удар Віталію. Віддав грі всі сили й вдало передав естафету наступному герою – Караваєву.

Ілля Забарний – 6,5

Знову констатуємо, що Забарний витримав іспит досить майстерними та досвідченими гравцями Фенера. Він не поступався в єдиноборствах (згадаємо початок гри, коли Валенсія з голом-фантомом обіграв його лише з порушенням правил). Він видавав хороші лонгболли (саме Ілля розпочав атаку, яку Циганков завершив виходом на голкіпера). Невдало зіграв у моменті з призначеним пенальті – висунувся вперед, але програв верхову дуель, пропустивши м’яча позад собою. Цю помилку героїчно нівелював Бущан. Зате Ілля міг забивати переможний м’яч, з підключення струсивши каркасом воріт і трішечки не влучивши в ціль з добивання трішки раніше.

Денис Попов – 5,5

У грі один в один Денис часто намагався брати не вмінням, а силою. Інколи це призводило до таких моментів, як штрафний Кахведжі, після якого м’яч влучав у каркас воріт. Також невиправданим був підкат Попова під Валенсію в моменті, який завершився призначенням пенальті. Проте не заперечиш і переваг Дениса – зокрема, саме його непоступливість пригасила з часом активних і габаритних атакувальних гравців господарів.

Владислав Дубинчак – 6,0 << 106’ 2. Вівчаренко

Цього разу Дубинчак відіграв менш видовищно, хоча й корисно. Наприклад, саме з нього починалася перша результативна атака. Проте й у захисній роботі до Владислава більше питань, ніж у Лодзі. Не встигав Дубинчак на 22-й хвилині, коли Попов не дотиснув Кінга і той мав вихід один на один. Давав себе «розміняти» суперникам, як на 87-й хвилині, коли Брума ледве не поцілив у ворота з флангу.

Сергій Сидорчук – 6,0 << 106’ 18. Андрієвський

Капітан звично виконав великий об’єм робіт, видавав часом досить гострі передачі та традиційно намагався шукати шанс пробити. Цього разу помилок, правда, було більше – як 22-га хвилина, коли з невдалого закидання від Сидорчука почалася потенційно гольова контратака Фенера, чи момент із голом Салаї, де Сергій не наблизився до суперника, коли той замикав кутовий. Складалося враження, що й сили покидали – хоча контратаку на 93-й хвилині Сидорчук все ж зміг розвинути розрізним пасом на Ваната.

Микола Шапаренко – 6,5

Досить продуктивний матч у виконанні Шапаренка. В багатьох атаках він задавав ритм, у тому числі й у другій гольовій, де Коля вдало перевів із центру наліво, на Гармаша, який і підключив Вівчаренка, що здійснив результативний простріл. Таких моментів було ще кілька, до того ж, мобільний Шапаренко змушував суперників фолити на собі – Мор і Салаї сиділи на картках через Колю.

Віктор Циганков – 6,0

Оцінка була б більшою на бал, якби Віктор реалізував свій розкішний момент на півгодини гри – але він після скидки Буяльського занадто зблизився з Баїндиром, відпустив м’яч до воротаря, не зумівши пробити. В іншому ж він старався вдало, старанно підігравати товаришам, видавши т.зв. «перед’асист» на Кенджеру при голі Буяльського та м’яко навішував на Забарного, який в екстра-таймі влучив у стійку. Суттєва претензія – це захисна робота на фланзі, де Віктор недостатньо допомагав Томашу. З його втрати почалася гостра атака суперників, яка завершилася незарахованим голом у дебюті гри.

Віталій Буяльський – 7,0 << 67’ 8. Шепелев

Його гол для Динамо на вагу золота, і навіть при все ще не найкращій грі Буяльський відіграв напрочуд важливу роль у єврокубковій звитязі своєї команди. Ще до гола Віталій запам’ятався вдалим пасом головою на хід Циганкову, який, суворо кажучи, повинен був відкривати рахунок. Саме проти Буї фолив Ісмаїл, коли залишив у меншості Фенербахче. Врешті-решт, це Віталій вдало зреагував на простріл Кенджери, забивши надважливий м’яч у ході атаки, темп якій він задав своїм пасом направо.

Беньямин Вербич – 5,5 << 38’ 11 Ванат

Далеко не все виходило в Вербича за 108 хвилин проти Фенербахче, проте в Стамбулі до травми він точно завдав клопотів своїм суперникам на фланзі (навіть попри те, що небезпекою воротам не запам’ятався, обмежившись потраплянням в офсайд). На словенцеві заробили жовті картки Юксек і Осаї, причому перший із них пізніше трансформував попередження в вилучення. Замінений Бенджі через травму. Сподіваємося, вона не буде тяжкою.

Артем Бесєдін – 5,5 << 67’ 19. Гармаш

Цього разу Бесєдін відіграв гірше – так само не загрожував воротам, проте й не відкривався, мало вигравав корисної боротьби, що могло б допомогти атакам з глибини від Циганкова, Буяльського та Ваната. Заміна ця читалася, Артем віддав усі сили чорновій роботі й поступився місцем на полі, коли добряче «наївся» в Стамбулі.

Заміни
Вербич 38’ >> 11. Владислав Ванат – 6,0

Ванат замінив лівого вінгера, проте з виходом Гармаша мав змогу переправитися на вістря. Хоча не забив, свою роботу старався виконувати – пресингував попереду, шукав шанс відірватися (згадаймо момент на межі офсайду після пасу Сидорчука в ході стрімкої контратаки в екстра-таймі чи спробу пробити п’ятою з подачі Караваєва). Найкращі часи Ваната попереду, й це майбутнє вже близько.

Бєсєдін >> 67’ 19. Денис Гармаш – 6,5

Денис не завжди справлявся з емоціями (згадаймо сварку з арбітром), але на гру Динамо вплинув винятково позитивно. По-перше, заспокоїв гарячу зону на рубежі атаки. По-друге, дуже ефективно використовував можливість закручувати правою ногою з лівого флангу. Саме він віддав «перед’асист» у другій гольовій комбінації. Були й помилки – саме Денис програв боротьбу Салаї, який ледь не забив на 78-й хвилині, проте хорошого Гармаш зробив більше. Набагато більше.

Буяльський >> 67’ 8. Володимир Шепелев – 6,5

Здорово ввійшов у гру Шепелєв і відчутно загострив гру киян, хоча ми звикли розраховувати на нього більше в підіграші. Згадаймо 98-му хвилину, коли Володимир з нічого витиснув перспективний момент і пробивав із гострого кута.

Кенджера >> 91’ 20. Олександр Караваєв – 8,0

Дуже дарма колись Фенербахче недооцінило Караваєва – херсонець у футболці вже іншої команди довів свій рівень на цьому стадіоні. Відразу ж оживив гру, чого варте підключення на 98-й хвилині з хорошою подачею та хороший підіграш Циганкову в моменті, коли Забарний струсонув каркас воріт.

Дубинчак >> 106’ 2. Костянтин Вівчаренко – 6,5

Дубинчак підняв планку очікувань яскравою грою проти Фенербахче, і молодому Вівчаренку дуже важливо було його вдало замінити. Це вийшло: Костянтин виконав свої роботи на фланзі й чудовою передачею з флангу асистував Караваєву під переможний гол. Ми десь недооцінюємо глибину резервів Луческу?

Сидорчук >> 106’ 18. Олександр Андрієвський – 6,0

Замінив капітана, який віддав усі сили в цьому матчі, й загалом справився з темповою роботою в центрі поля. Ще й старався шукати можливість пробити.

sportarena.com

Залишити відповідь