“На жаль, є клуби, що можуть зникнути”. Андрій Павелко – про наслідки війни для футболу та завершення сезону
Футбольний сезон в Україні достроково завершено: змагання УПЛ не будуть відновлені, таке ж рішення прийме ПФЛ (проводять змагання під егідою Першої та Другої ліги України). Останній офіційний матч з футболу в Україні було зіграно ще в 2021 році – сезон не було відновлено через вторгнення Росії в Україну.
Також через війну постраждали десятки спортивних об’єктів, серед яких і футбольні. Зокрема, стадіон “Десни” в Чернігові, база “Оболоні”. У невідомому стані футбольні об’єкти на тимчасово окупованій території України.
Під час візиту Андрія Павелка в Рівне Суспільне поспілкувалося з президентом УАФ на тему дострокового завершення футбольного сезону, інфраструктури та збірної України.
- Представники УПЛ вирішили достроково завершити сезон. Як оцінюєте це рішення, та коли воно буде затверджене?
“Рішення одноголосне, одностайне [про дострокове завершення сезону УПЛ]. Я вважаю, що клуби прийняли своє рішення, яке буде затверджене Виконкомом УАФ. Воно є на часі, бо продовжений термін воєнного стану. А після завершення воєнного стану уже не було б часу для продовження цього чемпіонату. Ми приймемо це рішення, коли до нас прийде протокол. Таке ж рішення буде в ПФЛ, про завершення чемпіонатів у Першій та Другій лізі”
- Як це позначиться на представництві України в єврокубках – чи ведеться уже якась робота?
“Ми розуміємо, що наші клуби будуть мати можливість представляти Україну в європейських змаганнях. Саме для цього важливо, щоб затверджений протокол чемпіонату буде переданий в УЄФА. Чи зможуть виїхати гравці? Я впевнений, що до цього часу ми переможемо рашистів – і у цьому питанні не буде сенсу“.
- Стан спортивної інфрастуктури: постраждали стадіон в Чернігові, база “Оболоні” в Бучі. Які ще футбольні об’єкти постраждали під час війни?
“Центральний стадіон в Ірпені – також проінспектували, там, на жаль, було знищено футбольного поле штучного покриття, і трибуни, і весь стадіон треба буде відбудовувати після війни. Є інші стадіони, які ми не можемо проінспектувати – Маріуполь, у Херсоні, у Мелітополі. Це буде наша співпраця з органами влади уже після перемоги, після того як окупанти залишать територію України і ми зможемо відбудувати всю інфрастуктуру нашої держави”.
- Чи є клуби, які можуть зникнути з “футбольної карти” України через війну?
“На жаль, так. У нас зараз немає жодної заяви про завершення футбольної діяльності, але, на жаль, ми всі розуміємо, що війна обов’язково торкнеться усіх гілок нашого життя. І сказати, що усі клуби обов’язково будуть продовжувати існувати – це фантастично, ми б дуже хотіли. З кожним президентом я окремо розмовляю багато часу. Зараз у мене немає від ПФЛ і УПЛ звітів про завершення існування клубів. Так, можливо, у нас є проблеми в комунікації з Херсоном, Новою Каховкою, Мелітополем. Так, це наше зараз становище.
Ми зараз всі сили витрачаємо і наших функціонерів на місцях – по евакуації людей, дітей. У Маріуполі наш голова міської організації УАФ також займається евакуацією людей, херсонський наш керівник [також], у Харкові – усі зараз не футболом займаються, а рятуванням життя наших людей, дітей, футболістів, сімей, яких треба допомагати евакуювати в безпечні місця нашої країни”.
- Як готується збірна до плей-оф за вихід на ЧС-2022?
“Усі питання щодо збірної України – вирішені. Тренерський штаб готується до виїзду на збори в Словенію, дякую Олександру Чеферіну, який домовився зі своєю країною і саме словенська федерація футболу надала нам можливість готуватися у них, на їх базі. У неділю тренерський штаб та деякі гравці будуть виїжджати через Ужгород до Любляни, де буде розташований табір нашої збірної.
- Чи будуть допущені клуби з Росії до футбольних єврокубків у наступному сезоні?
“Я вам скажу так: кожен день розмовляю з Чеферіним, з колегами з УЄФА, саме це питання тримаю на контролі. Упевнений, що трохи пізніше ви почуєте відповідь на це питання – десь пару тижнів і це питання буде обговорюватися офіційно”.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.