Херсонські арбітри успішно склали тест ФІФА з фізичної підготовки

Херсонські арбітри успішно склали тест ФІФА з фізичної підготовки

Уже за традицією після свята Водохреща виходять із відпустки та починають підготовку до весняної частини футбольного сезону вітчизняні рефері. Розпочинається робота зі складання тестів ФІФА з фізичної підготовки.

Цього року на першому етапі іспитів майже 300 вітчизняних арбітрів, як чоловіків, так і жінок, з усіх професіональних ліг та школи футбольних арбітрів складали тест із традиційного спринту, або так званої повторної спринтерської здатності.

За нормативом тесту ФІФА для арбітрів українські рефері мали пробігти шість разів по 40 м із хвилинною перервою між забігами. Норматив для чоловіків — 6 с, для жінок — 6,4 с. У випадку хоча б однієї невдалої спроби призначається один додатковий забіг, при двох невдачах тест вважається проваленим. До речі, середній показник арбітрів Прем’єр-ліги склав 5,67 с.

За словами голови Комітету арбітрів ФФУ італійця Лучано Лучі, який пильно спостерігав за тестами, усі учасники вразили його фізичною підготовкою на даному етапі: «Це перший тест цього сезону, який охоплює арбітрів усіх професіональних змагань України — УПЛ, ПФЛ, юнацької ліги та жіночої першості,  а також випускників національної школи арбітрів. Наші рефері складають ті ж тести ФІФА, що й минулого року — інтервальне тренування та тести на швидкість».

Від херсонської області тестування проходили наступні арбітри та асистенти арбітра:

арбітр Прем’єр-ліги України – Пасхал Ігор Юрійович, асистенти арбітра Прем’єр-ліги: Володін Володимир Володимирович, Курбанов Заур Асланович, Чертоляс Максим Володимирович, Марулін Станіслав Юрійович, асистенти арбітра Прем’єр-ліги U-19: Петрова Ірина Володимирівна, Фірманчук Віталій Юрійович, асистент арбітра 1 ліги ПФЛ Жосан Ігор Анатолійович, арбітр 2 ліги ПФЛ Бакулін Владислав Анатолійович.

Усі херсонські арбітри успішно склали тест ФІФА з фізичної підготовки

Лучано Лучі також повідомив, що в тестуванні не змогли взяти участь два рефері, які представляють елітний дивізіон: «Наразі ми не змогли долучити до перших тестів у новому році двох арбітрів, які отримали травми. Микола Кривоносов із Києва травмувався під час роботи на матчі «Шахтар» – «Зоря». Він переніс дві операції й зараз продовжує етап відновлення після цієї травми. Також немає поки що з нами Анатолія Абдули з Харкова, якому була зроблена операція на меніску. Усі інші присутні й успішно складають тести. До речі, по перших тестах, які я побачив, можу сказати, що українські рефері вже в січні приємно вразили своєю фізичною підготовкою.

Що стосується подальших планів, то за 10 днів група з 89-ти арбітрів та асистентів вирушить на збори до турецької Анталії. Там уже акцент буде зроблено на фізичній, технічній, теоретичній підготовці. Можу додати, що на цьому зборі всі наші заняття будуть орієнтовані на використання системи VAR, яка невдовзі буде впроваджена в Україні».

За словами голови комітету арбітрів, як тільки до України прибуде технічне обладнання, українські рефері після етапу теоретичної підготовки, яку вони вже отримали й продовжують отримувати, перейдуть до практичної підготовки до роботи з VAR. «Коли остаточно система VAR запрацює в українському футболі, залежить навіть не від ФФУ, а від ФІФА, яка має надати Україні спеціальний дозвіл, — каже Лучано Лучі. — Уся система VAR у футбольному світі залежить від ФІФА. Ця система дійсно допомагає, якщо правильно її використовувати. Якщо ж робити це неправильно, можуть виникнути проблеми. Проте в Європі після тривалої підготовки й практики вона отримала схвальні відгуки, а очевидні помилки були виправлені. Вважаю, що українські рефері будуть готові до цієї системи, а українському футболу VAR необхідна, тому що з початком її роботи вдасться уникнути більшості помилок та спірних рішень, які бувають під час топ-матів українського чемпіонату».

Своїми першими враженнями від початку підготовки до весняної частини сезону також поділилися рефері, які обслуговують матчі елітного українського дивізіону. «Після невеликої відпустки продовжуємо готуватися до поновлення чемпіонату України. Настрій бойовий, треба добре підготуватися до сезону, тому що попереду етап вирішальних матчів, — каже арбітр Віктор Копієвський із Кропивницького. — На нас чекає важливий етап підготовки в Туреччині, де, до речі, буде й робота над упровадженням системи VAR в Україні».

Очікує на систему VAR в Україні також арбітр Віталій Романов із Дніпра: «Зараз ми проходимо тести, починаємо свою підготовку, щоб якнайкраще підготуватися та провести збори в Анталії. Там на нас також, окрім фізичної підготовки, очікують різні тести, вправи та лекції, у тому числі щодо системи VAR. На мій погляд, після того, як VAR почне працювати в Україні, рівень тиску на рефері знизиться».

referee.ffu.org.ua

Залишити відповідь