Голкіпер жіночої збірної України з футзалу Вікторія Кислова претендує на нагороду Futsal Awards

Голкіпер жіночої збірної України з футзалу Вікторія Кислова претендує на нагороду Futsal Awards

Вікторія Кислова, яка народилася у с. Верхні Сірогози Нижньосірогозького району Херсонської області, увійшла до десятки претенденток на футзальний аналог Золотого м’яча.

Хто повідомляє: про це повідомляє інтернет-видання sport.ua.

Хто претендує на звання “Найкраща жінка-воротар світу – 2022”

Воротар жіночої збірної України з футзалу та іспанської “Торребланки” Вікторія Кислова увійшла до десятки претенденток на нагороду Futsal Awards 2022 від авторитетного футзального порталу futsalplanet.com (FutsalPlanet) у категорії “Найкраща жінка-воротар світу”.

Відзнака, яку буде вручено переможниці у категорії “Найкраща жінка-воротар світу”. Фото: futsalplanet.comВідзнака, яку буде вручено переможниці у категорії “Найкраща жінка-воротар світу”. Фото: futsalplanet.com

Цього року Кислова у складі збірної України стала віцечемпіонкою Європи, дійшовши до фіналу Євро-2023 в угорському Дебрецені, а торік дійшла до півфіналу Євро-2022 в португальському Гондомарі.

Збірна України. Фото: UEFAЗбірна України. Фото: UEFA

Також до номінанток на Futsal Awards 2022 у категорії “Найкраща жінка-воротар світу” увійшли Ана Кароліна (“Пескара”, Італія), Ана Катаріна (“Бенфіка”, Португалія), Одете Роша (“Нун”Алвареш”, Португалія), Б’янка Кастаньяро (“Бітонто”, Італія), Дезіре (“Табоао Магнус”, Бразилія), Жозі (“Бурела”, Іспанія), Сільвія Агете (“Торребланка”, Іспанія), Лілія Торна (“ДЕАК”, Угорщина), Фарзанех Тавасолі (“Наср Фардіс Карай”, Іран).

Відзначимо, що Futsal Awards у футзалі є аналогом Золотого м’яча у великому футболі. Також відзначимо, що торік нагорода Futsal Awards не вручалась, тому її вручення за 2022 рік відбудеться зараз, а за 2023-й — дещо пізніше.

Вікторія Кислова — шлях від дворового футболу до Євро-2023

Кислова Вікторія (03.01.1997 р. н.) — народилася у с. Верхні Сірогози Нижньосірогозького району Херсонської області.

З дитинства грала у футбол разом з хлопцями — і ровесниками, і старшими за віком. Шкільний стадіон і шкіряний м’яч стали початком улюбленої справи.

Вже в десятирічному віці Вікторія приймала участь у спортивних заходах Нижньосірогозького району і Херсонської області: 2008 рік — у складі команди “Скіф” (Нижні Сірогози) стала бронзовою призеркою Кубка Нижньосірогозького району “Шкіряний м’яч”; 2009 рік — участь у обласному чемпіонаті Херсонщини з футболу в складі збірної команди школярів Нижньосірогозького району; 2013 рік — участь у чемпіонаті України у складі збірної команди школярів з футболу Херсонської області.

Ось що розповіла сама Вікторія про свою футбольну і футзальну кар’єру:

— У 13 років я вступила у Харківське обласне вище училище фізичної культури і спорту. Цьому передували регіональні змагання з футболу у місті Генічеськ. Там на мене звернув увагу тренер Євген Вікторович Погорєлов, і запросив вступити у спортивне училище у Харкові. На базі цього навчального закладу була створена жіноча команда “Житлобуд-2”, що на той час грала в Першій лізі.

Коли мені виповнилось 16 років, я підписала контракт, який дозволив спробувати свої сили у Вищій лізі. У складі команди “Житлобуд-2” стала чемпіонкою України, срібною та бронзовою призеркою.

У 2017 році у мене закінчився контракт, тому я вирішила переїхати у Чернігів. Там була створена нова команда “Єдність”, тож я здійснила перехід у склад цієї команди. У цьому клубі грала протягом 1,5 року, отримала травму і на певний час вирішила взагалі піти з футболу.

Фото з особистого архіву Вікторії КисловоїФото з особистого архіву Вікторії Кислової

Одного разу склалось так, що футзальний київський клуб “IMS-НУХТ” шукав воротарку у свою команду. Я давно товаришую, ми знайомі ще з Харкова, з Іриною Майбородіною — футзалісткою і півзахисниця київського клубу IMS-НУХТ). Вона запитала, чи є у мене знайомі футбольні голкіперки, які хотіли б спробувати свої сили у футзалі. Не довго вагаючись я вирішила ризикнути і випробувати себе у якості футзально воротарки. До того ж мене легко відпустили із “Єдності”, дали дозвіл на те, щоб я грала у футзал.

У листопаді 2018 року я зіграла свій перший матч, тоді і розпочалась моя футзальна кар’єра.

2019 року відбувся мій дебют у жіночій збірній України з футзалу. Гра проходила у Сербії. Хвилювалась, не знала хто буде стояти в основі на воротах. Розуміла, що їдемо із командою грати два поєдинки, але моїм пріоритетом був вихід у стартовій п’ятірці. На сніданку до мене підійшов тренер і повідомив, що буду починати матч зі старту. Я заспокоїлась, розслабилась, розуміла, що повинна вийти на майданчик і показати все те на що здатна. Ми перемогли, а матч для мене склався досить таки непогано.

З тих пір пройшло вже кілька років. Вікторія на сьогодні стала відомою українською голкіперкою національної збірної України. У сезоні 2021-2022 років працювала на умовах оренди в Іспанії, місто Мелілья.

Досягнення:

Чемпіонка України (2018, 2019, 2020, 2021 років).

Володарка Суперкубка України (2018 – 2019 рр).

Бронзова призерка з жіночого футзалу “Євро-2022”.

Срібна призерка з жіночого футзалу “Євро-2023”.

“Майстер спорту” в трьох видах спорту: футбол, футзал, пляжний футбол.

Має вищу освіту за фахом реабілітолог.

nsirogozy.city

Залишити відповідь