— Як завжди, можу відзначити якісну організацію цього тижневого циклу. Погода чудова — ідеальна для тренувань. Ми почали готуватися до цього збору ще в Україні. За кілька тижнів до вильоту групам арбітрів було запропоновано підготувати матеріали за темами. Для прикладу: єдиноборства, гра рукою, зрив перспективної атаки тощо. Удома рефері опрацьовували теми, а в Туреччині, розділившися на сім груп, доповідали перед колегами. Користь від такої ініціативи очевидна — до розбору моментів залучені всі арбітри. Це позитивно впливає на процес навчання: рефері доповнюють один одного, між ними відбувається комунікація, вони дискутують, набираючись необхідних знань. Це нововведення позитивно оцінив як голова комітету арбітрів Лучано Лучі, так і інструктор ФІФА Джованні Стеванато.
— Ви вже не вперше на зборах суддів. Рівень арбітражу зростає?
— Майже всі арбітри, які поїхали на ці збори, працюють у Прем’єр-лізі, окрім них, є лише декілька перспективних, які стукають у двері елітного дивізіону. Завдання тижневого циклу — проаналізувати як позитивні, так і негативні моменти в роботі рефері, таким чином підвищуючи рівень майстерності, а також підготувати арбітрів до весняної частини сезону.
— Крім теоретичних занять, арбітри займаються і «фізикою». Як оцінюєте рівень їхньої готовності?
— Як і футбольні колективи, які готуються до другої частини чемпіонату, команда арбітрів також уже входить у сезон. Фізичну готовність відображають тести, які вони складали ще в Києві перед вильотом до Туреччини: усі рефері довели, що перебувають у хорошій формі.
— Ви теж працювали арбітром. Як тоді проходила підготовка до сезону?
— Звісно, ми теж тренувалися на зборах, утім, тоді таких чудових умов не мали. Збори частіше за все проходили в Україні за не найкращої погоди. Крім того, зараз молоді арбітри працюють із технічним оснащенням, якого ми свого часу не мали. Нині рефері можуть наочно переглянути моменти на відео з будь-яких ракурсів.
— Ви згадали нові технології. Зараз уже впроваджується система відеоповторів. Ви особисто — за?
— Поживемо — побачимо.
— Яку пораду можете дати тим молодим арбітрам, які прагнуть вирости до топ-рівня?
— Все — через працю, через піт, через щоденну підготовку. Працювати над собою у фізичному плані, індивідуально готуватися, знати правила гри. Як губка, всмоктувати все, що ми тут, а також на різноманітних семінарах підказуємо.
— Дивлячись, як ви виступаєте перед арбітрами — емоційно, експресивно, — хочу запитати: такої манери поведінки ви навчилися у Пьєрлуїджі Колліни?
— Ні. Це мій стиль, мій характер. Я коли щось розповідаю арбітрам і хочу щось донести, то до цієї справи ставлюся з душею, викладаючись на всі сто відсотків. Я люблю цей процес, і це мої справжні емоції.

Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.