Збори арбітрів. День четвертий: командна робота.

Збори арбітрів. День четвертий: командна робота.
????????????????????????????????????

У четвертий день традиційного зимового збору арбітрів та асистентів арбітрів Прем’єр-ліги, який проходить у Туреччині, українські рефері розглядали сучасні вимоги ФІФА, УЄФА та ФФУ щодо командної роботи суддівської бригади.

Нагадаємо, що у навчально-тренувальному зборі приймають участь кращі арбітри Херсонщини: арбітр Прем’єр-ліги Пасхал Ігор, та асистенти арбітра Прем’єр-ліги Чертоляс Максим, Станіслав Марулін, Курбанов Заур, асистент арбітра Прем’єр-ліги та арбітра ФІФА Володін Володимир і серед жінок асистент арбітра Ірина Петрова.

Цю тему детально розбирав інструктор ФІФА Джованні Стеванато. По обіді рефері Прем’єр-ліги ознайомилися із сучасним трактуванням ситуацій відносно позбавлення суперника очевидної можливості забити м’яч, а також отримали поради щодо технічного користування платформою WYSCOUT, яку презентував Олег Сагайдак.   

 

Під час перерви у заняттях інструктор Комітету арбітрів ФФУ та спостерігач арбітражу УЄФА Володимир Петров розповів, як проходить навчально-тренувальний збір, які інновації були запропоновані арбітрам, та дав поради молодим рефері.

— Володимире Дмитровичу, минає екватор зборів. Над чим наразі працюють спеціалісти з арбітражу в Туреччині?

Показати більше
 

— Як завжди, можу відзначити якісну організацію цього тижневого циклу. Погода чудова — ідеальна для тренувань. Ми почали готуватися до цього збору ще в Україні. За кілька тижнів до вильоту групам арбітрів було запропоновано підготувати матеріали за темами. Для прикладу: єдиноборства, гра рукою, зрив перспективної атаки тощо. Удома рефері опрацьовували теми, а в Туреччині, розділившися на сім груп, доповідали перед колегами. Користь від такої ініціативи очевидна — до розбору моментів залучені всі арбітри. Це позитивно впливає на процес навчання: рефері доповнюють один одного, між ними відбувається комунікація, вони дискутують, набираючись необхідних знань. Це нововведення позитивно оцінив як голова комітету арбітрів Лучано Лучі, так і інструктор ФІФА Джованні Стеванато.

— Ви вже не вперше на зборах суддів. Рівень арбітражу зростає?

— Майже всі арбітри, які поїхали на ці збори, працюють у Прем’єр-лізі, окрім них, є лише декілька перспективних, які стукають у двері елітного дивізіону. Завдання тижневого циклу — проаналізувати як позитивні, так і негативні моменти в роботі рефері, таким чином підвищуючи рівень майстерності, а також підготувати арбітрів до весняної частини сезону.

— Крім теоретичних занять, арбітри займаються і «фізикою». Як оцінюєте рівень їхньої готовності?

— Як і футбольні колективи, які готуються до другої частини чемпіонату, команда арбітрів також уже входить у сезон. Фізичну готовність відображають тести, які вони складали ще в Києві перед вильотом до Туреччини: усі рефері довели, що перебувають у хорошій формі.

— Ви теж працювали арбітром. Як тоді проходила підготовка до сезону?

— Звісно, ми теж тренувалися на зборах, утім, тоді таких чудових умов не мали. Збори частіше за все проходили в Україні за не найкращої погоди. Крім того, зараз молоді арбітри працюють із технічним оснащенням, якого ми свого часу не мали. Нині рефері можуть наочно переглянути моменти на відео з будь-яких ракурсів.

— Ви згадали нові технології. Зараз уже впроваджується система відеоповторів. Ви особисто — за?

— Поживемо — побачимо.

— Яку пораду можете дати тим молодим арбітрам, які прагнуть вирости до топ-рівня?

— Все — через працю, через піт, через щоденну підготовку. Працювати над собою у фізичному плані, індивідуально готуватися, знати правила гри. Як губка, всмоктувати все, що ми тут, а також на різноманітних семінарах підказуємо.

— Дивлячись, як ви виступаєте перед арбітрами — емоційно, експресивно, — хочу запитати: такої манери поведінки ви навчилися у Пьєрлуїджі Колліни?

— Ні. Це мій стиль, мій характер. Я коли щось розповідаю арбітрам і хочу щось донести, то до цієї справи ставлюся з душею, викладаючись на всі сто відсотків. Я люблю цей процес, і це мої справжні емоції.

ffu.ua

Залишити відповідь