Олександр Нойок близький до того, щоб узяти титул на Кіпрі. Але думає він не лише про футбол – на Батьківщині відбуваються страшні речі
Екс-гравець мінського та брестського «Динамо», а також «Руху» Олександр Нойок близький до свого другого чемпіонського титулу у кар’єрі. До білоруського золота-2019 хавбек може додати кіпрське-2021/22. Нині Нойок виступає за «Аполлон», який близький до першого чемпіонства за останні 16 років.
У неділю команда українця проводила найважливіший матч у битві за першість. За три туди до фінішу Аполлон приймав АПОЕЛ, який відставав на одне очко. Нойок залишився в запасі, а його партнери вже на початок другої півгодини гри вели з рахунком 2:0. Олександр вийшов на 59-й хвилині при тому ж таки результаті на табло. До фінального свистка господарі двічі пропустили, але все ж таки утримали перемогу – 3:2.
За два тури до фінішу команда Нойока відірвалася від найближчого переслідувача на п’ять очок. Для чемпіонства «Аполлону» необхідно набрати лише один бал.
Золотий, по суті, матч проходив під безмовну підтримку багатолюдного фанатського сектора «Аполлона». Ультрас використовували піротехніку до, під час і, звичайно, після матчу.
Як Нойок реагує на війну
Хавбек, який уже провів за свою нову команду вісім матчів та забив один м’яч, відреагував на агресію Росії на другий день. Футболіст виклав у сторіс відео з артобстрілом армії Росії. Зазначимо, що Нойок першу половину 2021 провів в «Оренбурзі».
Того ж дня футболіст підтримав заклик про відключення Росії від міжнародної міжбанківської системи SWIFT, запропонувавши розповсюджувати пост української «Трибуни».
Наступного дня у «Аполлона» був матч із «Анортосісом» (2:2). Українець з’явився у старті та вийшов на поле у майці «Немає війні в Україні».
7 березня футболіст вийшов на матч проти “Пафосу” (0:0) із прапором України. Нойок провів на полі усі 90 хвилин.
«Одна єдина вільна Україна. Слава Україні. Дякуємо моїй команді за підтримку нашої країни», – написав Нойок у соцмережах
Пізніше на Кіпрі Нойок та екс-гравець «Гомелю» Віталій Квашук виставили на благодійний аукціон на підтримку України свої майки з автографами. Про суму зібраних коштів не повідомляється.
Що відбувається зараз на Батьківщині Нойока?
Футболіст народився у Високопілля на півночі Херсонської області. Наразі 4-тисячне селище знаходиться на лінії фронту під окупацією російської армії (на карті територія, зайнята росіянами, позначена червоним). На початку квітня українські війська відбили кілька населених пунктів поруч із Випокопіллям (на карті позначені синім), проте далі просунутися поки що не виходить.
У п’ятницю Херсонська облдержадміністрація розповіла про 2100 мешканців Високопілля та двох сусідніх сіл, які пішки та на власному транспорті змогли вирватися у бік Дніпропетровської області (на північ). Повідомляється, що ті, хто залишився в окупованих населених пунктах, потребують евакуації та гуманітарної допомоги. Люди залишилися без водопостачання, електрики та газу. При цьому російські війська не надають місцевим мешканцям «зелений коридор», щоб ті без ризику для життя могли залишити захоплені території.
Армія Росії продовжує обстрілювати звільнені українцями селища на півночі від Високопілля. Минулого понеділка стало відомо, що внаслідок одного з таких ударів два снаряди потрапили до житлового будинку, через що тяжкі поранення отримала шестирічна дівчинка.
Неспокійно зараз і в Херсоні, куди Нойок разом із сім’єю переїхав із Висопілля у 5-річному віці. Російська армія окупувала обласний центр у перші дні війни. З того часу в ЗМІ з’являється інформація про швидку примусову видачу місцевим жителям паспортів Росії, про введення російського рубля і про створення так званої Херсонської народної республіки, яка пізніше за кримським сценарієм може попроситися до складу РФ.
Зараз місто має серйозні гуманітарні проблеми. Українські продукти закінчилися чи були вилучені окупантами, тому населенню привозять російські продукти із Криму. Також почалися труднощі з готівкою, а просто так виїхати з Херсонщини практично нереально – тільки на свій страх та ризик. На виїзді з Херсона стоять російські блокпости, де військові перевіряють листування у соціальних мережах, а також змушують чоловіків роздягатися до пояса – таким чином шукають проукраїнські татуювання чи натертість від бронежилета.
9 травня російські окупанти вирішили провести у місті свято, для чого привезли масовку з Криму із прапорами Росії та СРСР. Акція не набула масового характеру, що помітно навіть із відео з проросійських пабліків.
А днями окупаційна адміністрація презентувала новий прапор Херсонської області. Він ідентичний прапору регіону часів Російської імперії.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.