Інтерв’ю з виконавчим директором Херсонської обласної федерації футболу Кручером Олексієм Станіславовичем

Інтерв’ю з виконавчим директором Херсонської обласної федерації футболу Кручером Олексієм Станіславовичем

Вже зовсім скоро розпочнеться новий сезон аматорського футболу на Херсонщині. Яким його бачить нове керівництво обласної федерації футболу? Які головні цілі ставить перед собою обласна федерація гри мільйонів? На ці та інші запитання журналіст попросив відповісти виконавчого директора даної організації Олексія КРУЧЕРА.

— Голова обласної федерації футболу Андрій Гордєєв чітко окреслив пріоритетні завдання у роботі виконкому — зробити цей вид спорту якомога масовішим, особливо серед підростаючого покоління, — підкреслив він. — На Херсонщині близько 220 тисяч дітей. З них ми повинні залучити до занять футболом якнайбільше.

— Як Ви збираєтеся зацікавлювати дітей відвідувати заняття футболом?

— Де і чим займатися, а також кваліфікований тренер — ось головні фактори, які заведуть дітей у футбол. Вже зроблені перші кроки для цього. Наприкінці 2016 року в Таврійському мікрорайоні Херсона відкрите стандартне футбольне поле зі штучним покриттям. Там роз­дали юним футболістам і 600 м’ячів. Зараз думаємо, як збільшити штат тренерів. Як сказав наш керівник, найголовніше — щоб діти не росли донорами фармацевтичних компаній. Для цього й треба займатися спортом, зокрема футболом.

— Після того, як у Бери­славі відкрили новий футбольний майданчик зі штучним покриттям, Андрій Гордєєв пообіцяв, що і в сільських глибинках нашої області такі теж з’являться…

— Декілька днів тому була створена Високопільська ра­йонна федерація футболу. Там у селищі Архангельському вже є все для того, аби побудувати футбольний майданчик. Також ведеться робота у цьому плані в селах Чорнобаївці Білозер­ського району та Чорнянці Каховського. У грудні минулого року федерацією футболу України у Бориспільському районі Київської області ініційовано створення заводу з виготовлення штучного покриття. Ми очікуємо вже в березні, що ця програма повноцінно запрацює, і тоді ми будемо лобіювати інтереси нашої області, щоб і в сільських глибинках встановлювати такі майданчики.

— А що з аматорським футболом серед дорослих? Які турніри вже заплановані?

— У квітні плануємо про­вести кубок області. А вже у травні розпочнеться чемпіонат області. Цього разу він проходитиме у новому форматі: вища ліга, в якій гратимуть 10—12 команд, і перша ліга. Першу лігу ми вирішили розбити на підгрупи за територіальним принципом, аби командам не було так витратно при переїздах із району в район. Буде приблизно 4—5 таких зон. Приміром, в одну підгрупу потраплять Нововоронцовка, Велика Олександрівка, Високо­пілля, Берислав. В іншу — Нижні Сірогози, Генічеськ, Велика Лепетиха, Горностаївка і т. д. Потім переможці груп зустрінуться в фіналах, де й визначиться переможець.

— Невже буде стільки команд?

— Найголовніша проблема в чемпіонаті області — це транспорт. Місцевих футболістів в районах вистачає. Потрібна правильна організація. Необхідно чітко проробити заявкову кампанію, підтримати спеціалістів на місцях — і все реально.

— Які ще змагання, окрім кубка області та чемпіонату, пройдуть під егідою ХОФФ у цьому сезоні?

— З 1 по 7 березня на ста­діоні зі штучним покриттям у Таврійському мікрорайоні Херсона пройде відкритий кубок федерації футболу АР Крим. У ньому візьмуть участь «Таврія» (Сімферополь), «Енергія» (Нова Каховка), «Мир» (Горностаївка) та «Колос» (Хлібода­рівка). У серпні маємо масштабно провести традиційний всеукраїнський турнір «Крим — це Україна». На осінь — кубок закриття сезону. В якому форматі він буде проведений, ще невідомо. Думаю, ми знайдемо спонсора, який фінансово підтримає ці змагання.

Вів бесіду Максим ЛОЗОВИЙ.
_DSC0043.NEF-001
_DSC0031

Залишити відповідь